בסוף זה קרה

החלה פסגת נתניהו-ביידן, לאחר עיכוב של יותר מחצי שעה

לאחר תקופה ממושכת בה המתין ראש הממשלה נתניהו לפגישה רשמית עם נשיא ארצות הברית הדמוקרטי ג'ו ביידן, בשעה זו החלה הפגישה בין שני המנהיגים | בשלב זה, פגישה בחדר הסגלגל שבבית הלבן טרם נראית באופק, ונתניהו יאלץ כנראה להסתפק במפגש שמתקיים עכשיו בחדר בית מלון - בעיצומה של עצרת האו"ם בניו יורק (חדשות בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
נתניהו וביידן בימים טובים יותר (צילום: צילום: פלאש 90)

סוף סוף זה קורה: ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארצות הברית ג'ו ביידן החלו את פגישתם לאחר תקופת נתק ממושכת, במהלכה לא הוזמן נתניהו לפגישה עם נשיא ארצות הברית.

יצוין, כי גם הפגישה הזו שמתקיימת בין שני המנהיגים מתרחשת בבית המלון 'אינטרקונטיננטל' במנהטן ניו יורק - בו מתארח הנשיא ביידן, וטרם נקבע מועד עתידי - אם בכלל ייקבע, לפגישה ממלכתית בבית הלבן כנהוג.

בסמוך לבית המלון בו נערכת הפגישה, המתינו לנתניהו קומץ של כ-30 מפגינים שהגיעו למחות על הרפורמה המשפטית וממשלת הימין, במקביל לאנשי נטורי קרתא שהניפו שלטים על כך ש"המדינה הציונית" אינה מייצגת אותם.

בפגישה שנערכת בשעה זו צפויים לעלות לדיון מספר נושאים ובראשם הסכם נורמליזציה עתידי עם סעודיה, הפטור מוויזה לישראלים, הסכסוך עם הפלסטיניים, וככל הנראה גם הרפורמה המשפטית עליה התבטא ביידן בעבר.

מפגיני שמאל בסמוך למלון בו שוהה הנשיא ביידן (צילום: לפי סעיף 27א)

במקביל לפגישת ראש הממשלה נתניהו עם נשיא ארצות הברית, גורמים בליכוד שלחו מכתב פתוח לראש הממשלה בו הם ביקשו ממנו ששלום יהיה תמורת שלום בלבד ללא תנאים נוספים.

באיגרת מטעם "המטה הלאומי בליכוד" נכתב: "אנו מברכים את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במסעו, שלתקוות כולנו יניב נורמליזציה ושלום עם ערב הסעודית, בלי ויתור על שטחי מולדת", הדגישו חברי הכנסת.

במכתב עליהם חתומים בין השאר יולי אדלשטיין, טלי גוטליב ועוד נכתב עוד: "בימים אלו אנו מציינים 30 שנה לאסון הסכם הדמים - הסכם אוסלו. החברה הישראלית כולה מבינה כיום, את מה שאתה ואנחנו אנשי המחנה הלאומי הבנו כבר מזמן שוויתורים לרשות הטרור, לרבות חיזוק כוחה הצבאי, מביאים טרור. גם העולם הערבי מבין זאת", מתארים הכותבים מהליכוד.

המכתב (צילום מסך)

לאחר בירור עמדתם הם שלחו חיזוק לראש הממשלה לקראת פגישתו עם הנשיא ביידן: "אנו מחזקים אותך בהצגת עמדה איתנה בפני נשיא ארה"ב ומנהיגי העולם, כי מדינת ישראל עומדת על זכויותיה בענייניה ללא קשר למאמצי הבאת השלום עם מדינות ערב, לא בהקשר של המלחמה בטרור ולא בהקשר של מניעת ואכיפת בנייה בלתי חוקית פלסטינית".

חברי הכנסת הוסיפו כי הם מחזקים את הדרך הלאומית כפי שביטא ראש הממשלה בעבר: "'שלום תמורת שלום' ו-'שלום מתוך עוצמה'. תחת דוקטרינה זו ישראל לא נדרשת לסגת משטח כלשהו, ושתי המדינות קוצרות יחד את הפירות של שלום מלא, גלוי ופתוח", סיימו אחד עשר חברי הליכוד את מכתבם.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר