תיעוד נדיר 

מחזה אפוקליפטי באנגליה: כדור אש ענק האיר את שמי הלילה בעקבות פיצוץ גז 

מחזה בלתי שגרתי נצפה הלילה באזור תחנת הכח שבעיירה קסינגטון, לאחר שברק פגע במתקן גז והביא לפיצוץ אדיר | מסרטונים ברשתות החברתיות כמו גם מעדויותיהם של תושבים, האיר אור כתום את שמי הלילה לזמן קצר וכדור אש ענקי נצפה ממרחק של עשרות קילומטרים מהעיר | צפו בתיעוד (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
תיעוד מהמחזה הנדיר (צילום: לפי סעיף 27א)

מתקן גז במפעל מקומי השוכן בעיירה קסינגטון שבאנגליה, התפוצץ במהלך הלילה (שני לשלישי) בעקבות פגיעת ברק, והביא למראות יוצאי דופן ממרחקים עצומים.

לפי הדיווח ברשתות תקשורת מובילות בממלכה, האירוע החריג התרחש במפעל למחזור פסולת מזון באוקספורדשייר. מהמפעל הודיעו כי לא היו נפגעים באירוע, אך נזק רב נגרם ככל הנראה במקום.

בהודעת החברה המחזיקה באתר המחזור נמסר כי "למרבה המזל איש לא נפגע ואנחנו עובדים עם שירותי החירום כדי לוודא שהאתר בטוח כדי שנוכל להעריך את הנזק בהקדם האפשרי", מסרה החברה. 

לפי דיווח של ה-BBC, במפעל ממחזרים פסולת מזון על ידי הפיכתה לגז, וככל הנראה אחד מאותם מכלים הוא שהתפוצץ.

"ההערכה היא כי ברק פגע במכלי גז באתר במהלך מזג אוויר גרוע הערב, וגרם לשריפה גדולה", כתבה המשטרה ברשתות החברתיות.

עובד אוניברסיטת אוקספורד הסמוכה סיפר ל-BBC: "ישבתי במטבח שלי כשהחדר כולו מואר באור לבן מבריק, ואחריו רעש מטורף שנשמע כמו רעם כבד באמת". לאחר מכן הוא מתאר: "הסתכלתי מחלון המטבח והיה כאילו השמיים פועמים בצבע כתום עז", הוסיף. "רצתי לאחור כדי ללכוד את הזוהר הכתום שדעך לאחר כ-20 שניות", תיאר לכלי התקשורת את החוויה יוצאת הדופן.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר