בעקבות פניות משרד האוצר

ארה"ב תעניק דחייה לתושבי ישראל במועד הגשת הדו"ח השנתי לרשויות המס

בעקבות המלחמה: תושבי ישראל המדווחים לרשויות המס בארה"ב יזכו לאורכה של כמעט שנה (עד ה-7 באוקטובר 2024) במועד הגשת הדו"ח השנתי לשנת 2022 | בעולם

יוני גבאי | כיכר השבת |
כוחות צה"ל (צילום: Michael Giladi/Flash90)

תושבי ישראל המדווחים לרשויות המס בארה"ב יזכו לאורכה של כמעט שנה (עד ה-7 באוקטובר 2024) במועד הגשת הדו"ח השנתי לשנת 2022.

האורכה ניתנה על ידי שרת האוצר של ארה"ב ג'נט ילן (Janet Yellen), בעקבות פנייה של מנהל רשות המסים בישראל, שי אהרונוביץ', למקבילו האמריקני דניאל ורפל (Daniel Werfel), במקביל לפנייה של הציר הכלכלי בוושינגטון, נח הקר, למשרד האוצר של ארה"ב. פניותיהם של אהרונוביץ' והקר בוצעו לבקשת שר האוצר בצלאל סמוטריץ'.

האורכה ניתנה בשל המצב הביטחוני השורר בישראל על רקע מלחמת חרבות ברזל, והיא מהווה הקלה חשובה ביותר לאזרחים אמריקאים הגרים בישראל כמו גם לחברות ישראליות שלהן חברות בת או חברות אם בארה"ב. זאת, בעיקר בשל העובדה שהמועד האחרון לדיווח על שנת 2022 בארה"ב חל מחר, יום ב' ה-16 באוקטובר.

רשות המסים בארה"ב (IRS) נוהגת להעניק אורכות לתושבי חוץ בהגשת דו"ח שנתי במקרים שבהם מדובר בתושבי מדינה שחוותה אסון טבע או אסון כתוצאה ממלחמה או פעולת טרור. על פי הנהלים, נהוג לתת אורכה של עד שנה באישור שר האוצר של ארה"ב.

האורכה ניתנת ביחס לכל פעולה הנדרשת מכוח חוקי המס, כולל דיווח על הכנסה, נכס, מתנה, כספי ירושה או תשלום של מסים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר