מלחמת חורמה באנטישמיות 

שר הפנים של צרפת: "האימאמים, טיקטוק וטוויטר הרבה יותר מסוכנים" 

לאחר הסערה שעורר אימאם המסגד הגדול של פריז כשהעלה סימני שאלה על המספרים המתייחסים לאירועי האנטישמיות בצרפת, העניק שר הפנים הצרפתי ג'רלד דרמנין ראיון לכלי תקשורת מקומי ודיבר על סכנת האנטישמיות המקוונת (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
שר הפנים הצרפתי (צילום: shutterstock)

שר הפנים הצרפתי ג'רלנד דרמנין שידוע כמי נלחם באנטישמיות ומגנה אותה בכל הזדמנות, התייצב הבוקר (חמישי) לראיון ברשת הצרפתית RTL ודיבר על בעיית המסגדים בהם נאמרים מסרים אנטישמיים כמו גם על בעיית האנטישמיות האיסלאמית המקוונת.

דרמנין אמר כי דבריו של אימאם המסגד הגדול של פריז היו "מעורפלים" וכי היו בהן רמיזות על המצאה של אנטישמיות שאינה קיימת. "לא היו שום מספרים מומצאים, שום קונספירציה שמראה שהמדינה והיהודים היו מסכימים לומר שיש גל של אנטישמיות כאשר אין כזה", אמר שר הפנים.

שר הפנים נשאל על תופעת הדרשות במסגדים שפעמים ובמהלכן מועברים מסרי שנאה ואנטישמיות. לשאלה ענה כי מתוך 2500 מסגדים בכל רחבי צרפת רק בחמישה אותרו דרשות אנטישמיות מאז השבעה באוקטובר.

לאחר מכן התייחס לשאלת האנטישמיות ברשת ואמר כי הנושא הזה מדאיג אותו יותר מכל אימאם כזה או אחר: "אני חושב שאנחנו צריכים להיות מודאגים יותר משנאה דיגיטלית - נושא שעוסקים בו לפעמים באולפני טלוויזיה, מאשר במסגדים שבהם הדברים הלכו כשורה ברוב המוחלט של המקרים", אמר שר הפנים של צרפת. "אימאם TikTok או אימאם טוויטר הם הרבה יותר דרמטיים" מאימאמים מסוימים, הוסיף.

פלטפורמה חברתית בעייתית במיוחד בנושא ההסתה לטרור והאנטישמיות היא אפליקציית X של אילון מאסק. לפי שר הפנים הצרפתי לא פחות מ-75% מהאמירות האנטישמיות ברשת מועברות באמצעות טוויטר לשעבר שהפכה דה-פאקטו לשופר עבור תומכי טרור.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר