תיעוד מיוחד

"אף אחד פה לא קורא מוות למוסלמים" | מאה אלף איש התאספו למחאת ענק בלונדון 

כמאה אלף בני אדם התאספו אמש ברחובות לונדון הבירה והביעו את מחאתם על העלייה באנטישמיות ואת תמיכתם בישראל ובמלחמתה בחמאס | בין הנוכחים גם ראש הממשלה לשעבר בוריס ג'ונסון (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ההפגנה בלונדון, אמש (צילום: לפי סעיף 27א)

במפגן כוח מרשים התאספו אמש (ראשון) כמאה אלף בני אדם למחאת ענק בבירה האנגלית לאות מחאה על העלייה באנטישמיות ברחבי המדינה מאז החלה המלחמה בישראל.

רוב הנוכחים באירוע הענק היו בני הקהילה היהודית של אנגליה - אך לא רק. בין המשתתפים ניתן היה למנות גם אינם יהודים רבים אוהבי ישראל, בהם ראש הממשלה לשעבר בוריס ג'ונסון ודמויות בולטות בחברה הבריטית.

ימים מספר לפני שהחל האירוע, התקבלו דיווחים על כך שרשת ה-BBC הודיעה לעובדיה היהודים כי הם מנועים להשתתף בהפגנה וכי מדובר באירוע "שנוי במחלוקת"', דיווח ה'דיילי מייל'. ברשת השנויה במחלוקת בגלל דעותיה ה'אובייקטיביות' לטובת חמאס הכחישו את הטענות.

הצועדים שעשו את דרכם מבתי המשפט לפרלמנט הבריטי קראו לנהוג באפס סובלנות כלפי האנטישמים וזעקו סיסמאות כמו "לעולם לא עוד זה עכשיו", לאור העלייה הגוברת במקרי האנטישמיות בכל רחבי המדינה.

בין השבעה באוקטובר לשבעה בנובמבר דווחו ברחבי בריטניה כ-1124 תקריות אנטישמיות - עלייה של 500% באירועים וגם המספר בגדול ביותר של אירועים נגד יהודים מאז החלה הספירה ב-1984, לפי הרשת 'פוקס ניוז' שציטטה את ה'ג'ואיש כרוניקל' הבריטי.

בניגוד להפגנות פלסטיניות, בצעדה נראו בנוסף לדגלי ישראל גם דגלים של הממלכה המאוחדת, המשתתפים הדגישו את ההבדל שבין המחאות של תומכי החמאס בהם קוראים 'מוות ליהודים' לבין המחאה שאורגנה אמש על ידי הקהילה היהודית בעצמה: "אף אחד כאן לא זועק על מותם של כל המוסלמים. אף אחד לא קורא להרוס את עזה, רמאללה או ג'נין", אמר התומך. 

"בלי התפרעויות, בלי אלימות. היו 105,000 אנשים שרקדו, שרו, מבוגרים וצעירים, יהודים, נוצרים, סיקים, וולשים ואיראנים, ועוד כל כך הרבה אנשים שתמכו בקהילה היהודית ובערכים המערביים", אמר מפגין ל'פוקס ניוז'.

"היום, עשינו היסטוריה", סיכמו המארגנים בטוויטר את ההצלחה.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר