רה"מ טרודו גינה  

שעות לאחר דיון אבטחה: פיגוע נגד הקהילה היהודית במונטריאול שבקנדה 

הקהילה היהודית במונטריאול קנדה הותקפה בליל שני על ידי אלמוני שהשליך בקבוק תבערה לתוך מבנה המרכז הקהילתי | לפי הדיווחים לא היו נפגעים בנפש אך נזק נגרם במקום | האירוע התרחש שעות ספורות לאחר דיון שהתקיים במקום בנושא אבטחת הקהילה עקב המצב (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
דקות לאחר האירוע, אמש (צילום: לפי סעיף 27א)

הקהילה היהודית במונטריאול-קנדה בהלם לאחר פיגוע שביצע אלמוני אמש (שני) נגד מרכז קהילתי יהודי בעיר.

האירוע התרחש בסביבות השעה 1:00 לפנות בוקר יום שני, כאשר עוברי אורח זיהו אדם משליך בקבוק תבערה לעבר מבנה בית כנסת ומרכז קהילתי ברחוב 'דקרי' בעיר.

לפי עדי הראיה, בקבוק התבערה הושלך דרך חלון הדלת וחדר פנימה, כתוצאה מכך נגרם נזק לאותה כניסה של המבנה הקהילתי.

"זה אכן עבר את הדלת, אבל חוץ מזה לא היה נזק נוסף למעט רצפות חרוכות, קירות ולוח הזכוכית של דלת הכניסה התפוצץ החוצה", אמר לרשת CBC הרב שאול עמנואל.

הרב אמר עוד "אנחנו מרגישים מותקפים, אבל לא נפחד" הדגיש עמנואל לרשת החדשות.

המשטרה פתחה בחקירת האירוע ודיווחה גם ליחידה האמונה על חקירת פשעי שנאה שבודקת אף היא את הנסיבות. המשטרה מתמקדת כעת בחיפוש במצלמות האבטחה כדי לאתר ולזהות את החשוד ולהביאו לדין.

האירוע החריג התרחש שעות ספורות בלבד לאחר כנס אבטחה שקיימו בני הקהילה ודנו במצב המתוח ובצורך להגביר את האמצעים לשמירה על המתפללים. באירוע השתתפו כ-60 יהודים מקומיים שדנו בהצטרפות לתוכנית פדרלית למימון ההגנה על הקהילה.

לאחר הפיגוע הגיעו חברי פרלמנט מקומיים כדי להראות את תמיכתם בקהילה היהודית. אחת מהם אמרה: "הפחד הוא אמיתי ואנחנו נהיה שם כדי לתמוך בביטחון הקהילה".

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו הצטרף לגינויים ואמר: "אני מגנה בחריפות את המתקפה על בניין מועצת הקהילה היהודית של מונטריאול אתמול. מעשי האלימות האנטישמית המתמשכים הללו הם מצערים ובלתי מתקבלים על הדעת - וחייבים להיפסק מיד. כולנו חייבים לעמוד מאוחדים נגד מעשי שנאה כאלה", כתב ראש הממשלה ב-X.

הפוסט של ראש ממשלת קנדה (צילום מסך טוויטר)

הקהילה היהודית הוציאה מכתב לאחר האירוע בו היא הודתה לכוחות הביטחון וביקשה להגדיל את תקציבי האבטחה לקהילות היהודיות עקב המתקפות החוזרות ונשנות מאז השבעה באוקטובר.

"מאז המתקפה נגד ישראל בשבעה באוקטובר, פגשנו נציגים של קנדה ונציגים של מדינת קוויבק ודרשנו את הגדלת המימון על מנת להבטיח את הביטחון והבטיחות של המוסדות והקהילות שלנו, אנחנו חוזרים על כך ומשוכנעים שהגדלת התקציב היא הכרחית", כתבו בין היתר נציגי הקהילה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר