"רדיפה שמאלנית" 

ייכנס לכלא? טראמפ טען לחסינות; זה מה שענתה לו השופטת 

נשיא ארצות הברית לשעבר טראמפ מתמודד עם מספר רב של כתבי אישום בנושאים שונים, אחר מהם הוא ההתערבות שלו לטענת המאשימה בניסיון זיוף הבחירות בהן זכה ג'ו ביידן | הנשיא לשעבר ניסה לטעון לחסינות נשיאותית וטענתו נדחתה על ידי השופטת (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
טראמפ בזמן כהונתו כנשיא (צילום: shutterstock)

דונלד טראמפ, נשיא ארצות הברית לשעבר והמועמד המסתמן של המפלגה הרפובליקנית לבחירות 2024, טען בפני בית המשפט כי הוא זוכה לחסינות נשיאותית עבור עבירות שבוצעו בזמן כהונתו כנשיא - גם אם הוא כעת איננו נשיא מכהן, השופטת המחוזית דחתה את הטענה הזו ביום שישי האחרון.

הטענה של הנשיא לשעבר הובאה במסגרת הדיונים בפרשת זיופי הקולות בבחירות 2020, בתיק פדרלי שהוגש נגדו על ידי התובע המיוחד ג'ק סמית'.

הנשיא טען כי הוא נהנה מ"חסינות מוחלטת" בנושא הבחירות מאחר וזה תחום הנוגע לאחריותו של נשיא ארצות הברית טראמפ שעדיין כיהן בתפקיד בבוקר שאחרי הבחירות.

השופטת המחוזית טניה שוטקן קבעה בתגובה כי "לא משנה מאיזה חסינות נשיא מכהן יוכל ליהנות, לארה"ב יש רק מנהל אחד בכל פעם, ותפקיד זה אינו מקנה אישור 'יציאה מהכלא' לכל החיים", כתבה השופטת בפסק דין בן 48 עמודים. "נשיאים לשעבר אינם נהנים מתנאים מיוחדים לגבי אחריותם הפלילית הפדרלית", קבעה עוד.

עוד אמרה כי טראמפ "עשוי להיות כפוף לחקירה פדרלית, כתב אישום, תביעה, הרשעה ועונש על כל מעשים פליליים שנעשו בזמן כהונתו", קבעה השופטת.

בתגובה להחלטת השופטת אמר דובר הנשיא לשעבר ב'טראמפיות' אופיינית כי "דמוקרטים רדיקליים מנסים להרוס את העקרונות החוקתיים של היסוד וליצור תקדימים מסוכנים שישתקו את הממשלים הנשיאותיים העתידיים".

"השמאלנים המושחתים ייכשלו והנשיא טראמפ ימשיך להילחם למען אמריקה והאמריקאים, כולל על ידי ערעור על ההחלטות השגויות הללו בבתי משפט גבוהים יותר", אמר דוברו של הנשיא.

פסיקה דומה נוספת נקבעה בבוקר יום שישי אודות החלק של טראמפ במתקפה שהתרחשה על הקפיטול ב-6 בינואר 2021, זמן קצר לאחר בחירתו של ביידן לנשיאות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר