ישראל במלחמהישראל במלחמה
מחאה שמחה | תיעוד 

מוכר דגים נעצר באיראן בגלל ריקוד ברחוב, הריקוד הפך לטרנד - וחיילי צה"ל הצטרפו

מוכר דגים מבוגר נעצר באיראן לאחר שרקד ושר ברחוב לאור החוק האיראני האוסר ריקוד בפומבי | לאחר מעצרו החל טרנד ענק ברשת בו איראנים רוקדים ושמחים לקול המוזיקה של האיש המבוגר והעליז - גם חיילי צה"ל הצטרפו לאות תמיכה באזרחי איראן הנאנקים תחת משטר האייתולות (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הריקוד שהביא למעצר (צילום: לפי סעיף 27א)

מוכר דגים איראני מבוגר נעצר בימים האחרונים לאחר שביצע ריקוד ושירה ברחוב בניגוד לחוק במדינת הטרור השיעית, הריקוד שלו הפך לטרנד שהתפשט בכל רחבי איראן.

מוכר דגים בן 70 העונה לשם 'בוגי', נעצר באיראן בעקבות ריקוד עליז ושירה בציבור שביצע ברחוב בפומבי. מאז מעצרו, האיראנים מבצעים את הריקוד של מוכר הדגים בכל הזדמנות לאות מחאה במשטר האייתולות האיראני.

האיראנים תועדו רוקדים ושרים בציבור ברחובות, בחנויות, באצטדיוני ספורט, בכיתות לימוד, קניונים ,מסעדות, חדרי כושר, מסיבות ובכל מקום אחר שהם מתאספים, לאות מחאה על מעצרו של המבוגר שכל חטאו היה שהעז לרקוד בציבור.

לטרנד הוויראלי הצטרפו אפילו חיילי צה"ל שתועדו רוקדים לצלילי המוזיקה של מוכר הדגים האיראני.

"ברור שהצטרפות לטרנד הריקוד הזה מעבירה מסר חזק", אמר מוחמד אגאפור בן ה-32 בראיון ל'ניו יורק טיימס' מטהראן. "זו דרך למחות ולתבוע את החופש והאושר שלנו", הסביר את התופעה.

חיילי צה"ל מצטרפים לטרנד (צילום: לפי סעיף 27א)

המבוגר בן השבעים העונה לשם Sadegh Bana Motejaded אמר כי "הסיבה שלי לרקוד היא לשמח אנשים", אמר לכתב טלוויזיה מקומי. "אני רק רוצה שאנשים יהיו מאושרים וישנו את מצב הרוח שלהם", הסביר מוכר הדגים.

אחרי שהשיר שלו התפרסם ואף קיבל 'קאבר', החליטה משטרת איראן לעצור את מוכר הדגים ואת כל האנשים שהופיעו בסרטון שהפך לוויראלי.

בעמוד האינסטגרם של באנה מוטג'אדד, אז עם כ-128,000 עוקבים, הופיע סמל של מערכת המשפט האיראנית במקום תמונת הפרופיל שלו. כל הפוסטים שלו נעלמו ובמקומו נכתבה הודעה בודדת של מערכת המשפט, "העמוד הזה נסגר בגלל יצירת תוכן פלילי" ושהאדם שעסק בפעילות "טופל".

לפי הדיווחים, באנה וכל יתר האנשים שהופיעו בסרטון מוחאים כפיים נעצרו בעיניים מכוסות, הוכו ונחקרו תוך איומים על פתיחה בהליכים פליליים כנגדם.

באנה עצמו נעצר על "הסתה נגד הממשלה" ונחקר במשך שעות רבות. המעצרים עוררו זעם רב במדינה ובעקבותיהם החל כאמור טרנד הריקוד אותו כינו האיראנים: "קמפיין האושר".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר