במועצת הביטחון של האו"ם

גלעד ארדן: "התקפות החות׳ים על ספינות בים האדום הן רק קדימון לעתיד החשוך"

שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן בדיון במועצת הביטחון בנושא איום החות'ים: "אם לא תינקט דחוף פעולה משמעותית נגד החות'ים נהיה בבעיה; "משטר האייתוללות באיראן הוא הגורם היחיד שמחבר יחד את כל מחוללי ההרס במזרח התיכון" | צפו (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
גלעד ארדן באו"ם

שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן נאם אמש (רביעי) במועצת הביטחון של האו"ם, בכינוס שעסק באיום החות'י בים האדום. את הדיון יזמה ארה"ב בעקבות סדרת תקיפות מצד החות׳ים נגד ספינות המובילות סחורה לאזור.

בדבריו אמר השגריר ארדן: "המציאות הזו היא הצצה לעתיד החשוך הצפוי לאזור ולעולם כולו אם לא תינקט פעולה משמעותית כעת. ההתקפות של החות׳ים הן רק קדימון למזרח תיכון כאוטי שיגרור את העולם כולו לתוהו ובוהו."

דבריו של ארדן באו"ם

עוד אמר השגריר ארדן, "זוהי לא "בעיה ישראלית", זוהי אפילו לא "בעיה של המזרח התיכון". מדובר באיום על העולם כולו. סגירה מוחלטת של מיצר באב אל-מנדב תעלה 6 מיליארד דולר לכלכלה העולמית בכל יום. המועצה הזו כבר הכירה בעבר בחות'ים כארגון טרור. כעת הגיע הזמן להטיל עליהם סנקציות, וכלפי מי שמממן או מחמש אותם".

ארדן הוסיף: "הגיע הזמן לדבר על הפיל השיעי שבחדר: משטר האייתוללות באיראן. הם הגורם שמחבר ומכווין את כל מחוללי ההרס. איראן מסתתרת בזמן שהיא זו שמושכת בחוטים, מחמשת ומממנת את ארגוני הטרור שלה. החות'ים, טרוריסטים ששייכים לאחת המדינות העניות בעולם, מעולם לא היו משיגים טילים בליסטיים ורחפנים מתפוצצים ללא איראן, ולא היו בעלי יכולת לאתר ספינות ללא קבלת מודיעין מאיראן בזמן אמת. הגיע הזמן לחשוף זאת לעולם ולעבור לפעולה. זה יכול להיות הרגע שבו המועצה תתגלה בתפארתה, הרגע בו היא תיתן מענה לאיום האמתי למזרח התיכון."

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות