רצון עם תנאים 

המסר של MBS לישראל דרך בלינקן: "קיים עדיין רצון לנורמליזציה" 

מזכיר המדינה אנתוני בלינקן שמבקר בשעות אלו בישראל מסר למארחיו כי ישנו עדיין רצון בסעודיה להגיע לנורמליזציה עם ישראל אך הדבר כרוך בתנאים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
יורש העצר מוחמד בן סלמן (הבית הלבן)

שר החוץ האמריקאי העביר מסר לישראלים לפיו סעודיה עדיין מעוניינת בנורמליזציה עם ישראל, אולם המשך המהלך תלוי בשני תנאים, אמרו הסעודים.

במהלך פגישה שקיים מזכיר המדינה אנתוני בלינקן עם יורש העצר הסעודי, אמר לו האחרון כי לסעודיה יש עדיין "אינטרס ברור" בכינון יחסים דיפלומטיים עם ישראל.

שר החוץ האמריקאי התמקד בפגישתו עם שר החוץ הטרי ישראל כץ בנושא פיתוח הקשרים בין ישראל למדינות ערביות ואמר לו: "אני מצפה לשתף אתכם בחלק ממה ששמעתי ממדינות באזור", אמר בלינקן בדברים פומביים לשר החוץ, לפני תחילת פגישתם ביום שלישי בבוקר. "אני מכיר את המאמצים שלך, לאורך שנים רבות, לבנות קישוריות ואינטגרציה הרבה יותר טובים במזרח התיכון, ואני חושב שבאמת יש שם הזדמנויות אמיתיות", הדגיש בלינקן.

אולם, משיחות שקיים בלינקן עם סעודיה עולה כי ערב הסעודית מתנה את יצירת הקשרים הדיפלומטיים עם ישראל בכך שתסיים את הלחימה בעזה ותפעל לכינון מדינה פלסטינית. את המסר הזה העביר שר החוץ בלינקן בפגישותיו עם הבכירים הישראלים.

שר החוץ האמריקאי התייחס גם לטבח השבעה באוקטובר ואמר לכץ כי "עלינו לעבור את הרגע המאוד מאתגר הזה ולהבטיח שה-7 באוקטובר לעולם לא יחזור על עצמו ולפעול לבניית עתיד הרבה יותר שונה והרבה יותר טוב", אמר בלינקן.

לאחר ביקורו בטורקיה, יוון, ירדן, קטאר, איחוד האמירויות הערביות וסעודיה, חזר בלינקן לישראל כדי למסור להם כי ישנה נכונות מצד המדינות הערביות לעבוד בתיאום עם ישראל בנוגע לעזה ביום שאחרי, אם כי לא נמסר בדיוק מהו האופי של אותו תיאום.

למרות הדיווח על כך שסעודיה עדיין מעוניינת בכינון יחסים עם ישראל, יצוין כי התנאי להקמת מדינה פלסטינית הינו תנאי חדש אותו הסעודים לא הזכירו קודם למלחמה. עם זאת, עצם המסר המפורש מצידו של מוחמד בן סלמאן כי עדיין ישנה נכונות לנורמליזציה, מהווה צפירת הרגעה עבור ישראל שהסתפקה בתחילה אם המהלך לצירופה של סעודיה להסכמי אברהם, הסתיים בבוקר השבעה באוקטובר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר