תביעה משפטית ראשונה 

סטודנטים יהודים תבעו את הרווארד: "הפרה פדרלית של זכויות האזרח" 

קבוצת סטודנטים יהודים החליטה לתבוע את אוניברסיטת הרווארד בבית המשפט אודות הפרת זכויותיהם של התלמידים היהודים, בגין ההתנהלות של הנהלת האוניברסיטה כלפי נושא האנטישמיות וקריאות להשמדת ישראל מצד חברי סגל ותלמידים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אוניברסיטת הרווארד (צילום: shutterstock)

סטודנטים יהודים החליטו לפתוח אמש (רביעי) בתביעה משפטית נגד אוניברסיטת הרווארד בת ה-388 לאחר שהפירה את זכויותיהם של התלמידים היהודים במספר מישורים, כך מדווח היום ה'TIMES OF ISRAEL'.

בתלונה האשימו הסטודנטים את הרווארד בכך שהיא מנהלת מדיניות של אכיפה בררנית בנוגע לנושא האפליה ואינה מגינה על תלמידיה היהודים החווים הטרדה ובריונות על היותם יהודים, ובכך שהרווארד שוכרת פרופסורים אנטי ישראלים ואנטישמים.

בתלונה כתבו הסטודנטים כי הרווארד מאפשרת את ההתעללות בתלמידים היהודים רק בגלל שהם יהודים וכאשר מדובר בקבוצות גזע אחרות היא מקפידה להגיב. גם ביחס לישראל, המוסד האקדמי מאפשר קריאות להשמדת המדינה היהודית בעוד היא מונעת את האמירות הללו כלפי מדינות אחרות, נכתב בתלונה.

הסטודנטים האשימו את האוניברסיטה בכך שהיא מפרה את החוק הפדרלי לזכויות האזרח בארצות הברית האוסר על אפליה בגין דת.

הסטודנטים היהודים הדגישו כי חופש הביטוי אינו מקנה את הזכות להסית נגד תלמידים יהודים או לקרוא לרצח של העם היהודי.

התביעה הוגשה שמונה ימים לאחר התפטרותה של קלודין גיי בעקבות האשמות בגניבה ספרותית, כמו גם בעקבות חוסר היכולת שלה לגנות אנטישמיות במהלך השימוע בקונגרס.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר