יפי הנפש של אירופה 

"מאז השבעה באוקטובר" | איטליה הטילה דה-פאקטו אמברגו נשק על ישראל 

שר החוץ האיטלקי חשף בפרלמנט, במענה לאשת שמאל כי איטליה הפסיקה לשלוח לישראל נשק מאז השבעה באוקטובר | עד כה הייתה איטליה שולחת לישראל מסוקים וציוד ל-F-35 (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
שר החוץ האיטלקי (צילום: shutterstock)

שר החוץ האיטלקי אנטוניו טאיאני אמר היום (שבת) בפרלמנט המקומי כי ארצו הפסיקה לשלוח לישראל נשק וציוד צבאי מאז השבעה באוקטובר, וענה בכך לשאלת חברת פרלמנט מהשמאל שדרשה כי איטליה תפסיק לספק נשק לישראל.

חברת פרלמנט בשם אלי שליין אמרה יום קודם (שישי) כי איטליה "חייבת להתמודד עם הנושא של הימנעות מלתדלק את הסכסוכים הללו, של הימנעות משליחת נשק וייצוא נשק לסכסוכים, לסכסוך במזרח התיכון, במקרה זה במיוחד לישראל", אמרה חברת הפרלמנט השמאלנית.

בתגובה היום, אמר שר החוץ כי זה המצב כבר כעת ואין צורך לדון עוד בנושא. "מאז 7 באוקטובר החלטנו לא לשלוח עוד נשק לישראל, אז אין צורך לדון בנקודה הזו", אמר טאיאני. לדבריו, "ההחלטה התקבלה, אמרנו זאת בפרלמנט", אמר שר החוץ של איטליה.

החלק המעניין בהודעת שר החוץ האיטלקי, הוא שבשבעה באוקטובר ישראל עוד הייתה בעמדת הגנה ולא תקפה את עזה בדרך שעשתה זאת לאחר שהוכרזה המלחמה.

ביום שמחת תורה חיילי צה"ל עוד נלחמו בעומק שטח מדינת ישראל כנגד מחבלי הנוח'בה, ורק בימים שאחרי החלה ישראל להוציא את המלחמה לשטח עזה. עם זאת, מתברר כי כבר אז החליטו האיטלקים להפסיק את הסיוע לישראל למרות שהאחרונה התמודדה אז עם מלחמה קיומית.

לפי דיווח ב'ישראל היום', עד כה הייתה איטליה מספקת לישראל מערכות מחשוב שהותקנו על מטוסי F-35 "לביא", בנוסף למסוקים ששימשו את חיל האוויר הישראלי לאימונים, כמו גם ציוד לחיל הים הישראלי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר