המלחמה הבאה: דרום קרוליינה

טראמפ לקח את ניו המפשייר; היילי הודיעה: "לא פורשת"

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ לקח הלילה את הבחירות במדינת ניו המפשייר וגבר על המועמדת ניקי היילי | למרות ההפסד האחרונה הודיעה שהיא לא פורשת אך ההיסטוריה הרפובליקנית לא מקנה לה סיכויים רבים | כל הפרטים על ההפסד הצורב וזה מה שצפוי בהמשך (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
טראמפ והיילי (צילום: shutterstock)

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ זכה הלילה (רביעי) בבחירות במדינת ניו-המפשייר, למרות הבייס הרחב שהיה למתמודדת נגדו במדינה. היילי, השגרירה לשעבר באו"ם, הודיעה כי היא איננה פורשת מהמרוץ.

לפי התוצאות העדכניות, הנשיא לשעבר טראמפ גרף 54.9% מהקולות לעומת 43.1% עבור ניקי היילי. גם רון דה-סנטיס שפרש מהמרוץ והודיע על תמיכתו בטראמפ קיבל כ-2000 קולות אהדה בקלפי במדינה.

טראמפ לקח את רוב המחוזות במדינה אך לא זכה בכולם. הסיכויים של היילי לגבור על טראמפ כעת הם נמוכים מאוד, בפרט בהתחשב בהיסטוריה של המפלגה הרפובליקנית: מעולם לא היה מועמד שזכה באייווה וניו-המפשייר שלא נבחר לבסוף כמועמד של המפלגה.

"כשאתה מנצח באייווה ואתה מנצח בניו המפשייר, מעולם לא היה להם הפסד - מעולם לא היה - אז אנחנו לא הולכים להיות הראשונים, אני יכול לומר לכם", אמר טראמפ לקהל תומכיו בליל הניצחון.

למרות ההפסד, ניקי היילי התחייבה שלא לפרוש: "ניו המפשייר היא הראשונה במדינה - היא לא האחרונה במדינה", הצהירה. "המרוץ הזה רחוק מלהסתיים", הודיעה היילי.

המלחמה הבאה בין שני המתמודדים תתקיים ב-24 בפברואר, בפריימריז של מדינת דרום קרוליינה, מדינת הולדתה של ניקי היילי שם כיהנה גם כמושלת.

הרפובליקנים מעידים על תופעה, במסגרתה גם המתנגדים לדונלד טראמפ מתחילים להתייצב מאחוריו כבר בתחילת התהליך של הפריימריז.

אפילו הסנאטורית ננסי מייס, לה עבר מתוח עם טראמפ כשביקרה אותו בחריפות לאחר אירועי ההסתערות על הקפיטול, הודיעה לאחרונה על תמיכתה בטראמפ.

"אתה רואה את רגע האיחוד הזה מתרחש, כאשר בפריימריז רגיל אתה עשוי לראות את זה קורה ביוני או ביולי", אמר הסנאטור ג'יי.די ואנס הרפובליקני מאוהיו. "אתה רואה את זה בינואר, כי המרוץ למעשה נגמר", הסביר הסנאטור את המצב לאשורו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר