"9 עובדים זוהו, אחד מת"

מזכ"ל האו"ם "פונה בתוקף" למדינות המערב להחזיר את התמיכה באונר"א

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, שזכור בישראל ככזה שאמר כי מתקפת השבעה באוקטובר "לא באה על חלל ריק", אמר כי המדינות שהשעו את תמיכתן באונר"א צריכות לחזור בהן מההחלטה, כדי לאפשר את המשך הפעילות של ארגון האו"ם ברצועה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אנטוניו גוטרש (צילום: shutterstock)

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש קרא אמש (שבת) למדינות שהחליטו על הפסקת הסיוע לאונר"א לשוב בהן מהחלטתן ולהחזיר את התמיכה הכספית בארגון.

"למרות שאני מבין את החששות שלהם - אני בעצמי נחרד מההאשמות האלה - אני פונה בתוקף לממשלות שהשעו את תרומותיהן כדי, לפחות, להבטיח את המשכיות הפעולות של אונר"א", אמר מזכ"ל הארגון.

מזכ"ל הארגון הדגיש כי "המעשים המתועבים לכאורה" של חלק מעובדי הארגון אינם אמורים להשפיע על אלפי העובדים שלו, צוטט גוטרש ב'טיימס אוף ישראל'.

מזכ"ל האו"ם תיאר כי מתוך שניים עשר עובדי הארגון שישראל זיהתה כי לקחו חלק בטבח השבעה באוקטובר, תשעה מתוכם זוהו בוודאות, אחד מת וזהותם של שניים נוספים עדיין מתבררת, אמר גוטרש.

"יש לספק את הצרכים הקשים של האוכלוסיות הנואשות שהם משרתים", אמר המזכ"ל.

ארגון הסעד של האו"ם שתפקידו הלא רשמי הוא לקבע את מעמדם של הפלסטינים כפליטים - מאז קום המדינה, מעסיק כ-13,000 בני אדם ברצועה, רוב מוחלט מהם פלסטיניים, חלק מהם תומכי חמאס או אף אנשי חמאס בעצמם.

כזכור, ביום שישי חשפה ישראל כי לפחות שנים-עשר עובדי הארגון השתתפו בטבח השבעה באוקטובר.

סוכנות הסעד אונר"א אמרה בתגובה כי "הרשויות בישראל סיפקו לאונר"א מידע על מעורבות לכאורה של כמה מעובדי הסוכנות בהתקפות המחרידות על ישראל ב-7 באוקטובר. כדי להגן על יכולתה של הסוכנות להעביר סיוע הומניטרי קיבלתי החלטה להפסיק מיד את עבודתם של אנשי הצוות האלה ולפתוח בחקירה כדי לברר את האמת ללא דיחוי", נמסר מטעם אונר"א ביום שישי.

ישראל העבירה את המידע על רקע פעילות ההסברה מול ההאשמות בבית הדין הבינלאומי בהאג והמאמץ ברחבי העולם לקעקע את חמאס, לצד ההוכחות נגד העובדים החשודים במעורבות במעשי טבח, ישראל אספה גם ראיות לשימוש באתרים של הסוכנות לצורכי טרור.

בעקבות החשיפה וההודעה של ארגון אונר"א, החליטו שבע מדינות להפסיק את התמיכה הכספית בארגון ובראשותן ארה"ב המממנת הגדולה ביותר של הארגון. אליה הצטרפו גם: גרמניה, בריטניה, אוסטרליה, קנדה, פינלנד ואיסלנד.

במקביל אירלנד ונורבגיה, אמרו שעבודת הסוכנות חשובה מכדי להפסיק אותה, אך ממשלת נורבגיה אמרה כי אם ההאשמות הינן נכונות, הרי שהן "בלתי מקובלות לחלוטין", כלשון שרת החוץ של המדינה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר