ברקע הפסקת המימון 

השחיתות באוקראינה | 40 מיליון דולר שיועדו לרכישת נשק - נעלמו  

ברקע טענות רבות של המערב על שחיתות אוקראינית סביב המיליארדים שזרמו למדינה עת החלה המלחמה עם רוסיה, בימים האחרונים נחשפה במדינה פרשיית שחיתות נוספת במהלכה העלימה חברת נשק לא פחות מ-40 מיליון דולרים שיועדו לרכישת ארטילריה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
זלנסקי (צילום: shutterstock)

ברקע הפסקת המימון של ארצות הברית ואירופה לאוקראינה, האחרונה חשפה לאחרונה פרשיית שחיתות במהלכה נעלמו לא פחות מ-40 מיליון דולרים שיועדו לרכישת ארטילריה לצבא במזרח, כך עולה מדיווח במדינה.

כנגד אוקראינה עלו בשנה האחרונה טענות רבות אודות אי-סדרים ושחיתויות סביב כספים שהעבירו מדינות המערב לצורך המלחמה ברוסיה, ובאוקראינה עושים מאמצים רבים לחשוף פרשיות שחיתות על מנת להגביר את האמון מול המממנים שהולכים ומתמעטים.

סוכנות הביון של אוקראינה, ה-SBU, אמרה כי היא חשפה פרשיית שחיתות חדשה במסגרתה חברה בשם Lviv Arsenal, שאבה 40 מיליון דולר מתקציב ההגנה של המדינה שיועדו לרכישת פגזי ארטילריה לצורך המלחמה ברוסיה.

החוזה והכספים הועברו לחברה בקיץ 2022, חודשים ספורים לאחר שהחלה הפלישה הרוסית למדינה השכנה.

"עם זאת, הם מעולם לא שלחו פגז אחד לארצנו, תוך כדי העברה של הכסף לצללים", הצהירה סוכנות המודיעין של אוקראינה.

במסגרת החקירה הואשמו חמישה בני אדם שהיו בלב השחיתות אך הסוכנות לא מסרה את פרטיהם של הנאשמים.

הפרשייה נחשפת ברקע העימות מול הרפובליקנים בקונגרס שדורשים להתנות כל סיוע לאוקראינה בהעברת תקציב להגברת האכיפה סביב גבול מקסיקו, ואף דורשים יותר פיקוח על הכספים שמועברים לאוקראינה.

החשיפה של הפרשייה על ידי סוכנות הביון הממשלתית הינה צעד נוסף כחלק מ"ייעול" של המערכת הצבאית של אוקראינה, לאחר מספר פרשיות שחיתות שנחשפו.

בספטמבר האחרון פיטר זלנסקי את שר ההגנה שלו ואת ראשי משרדי הגיוס הצבאיים חודש קודם לכן, לאחר שעלו טענות על רכישות "בעייתיות" של ציוד צבאי במסגרת המלחמה באוקראינה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר