נקודת רתיחה 

איראן מאיימת על ארה"ב: תקיפה נגד איראנים תגרור עימות ישיר 

הממשל בטהרן מודע להכנות בוושינגטון לקראת פעילות נגד ציר הרשע בעיראק ובסוריה וחושש מפני מצב שארה"ב תתקוף מטרות איראניות | בשעות האחרונות רבו האיומים מצד בכירים בטהרן וגורמים איראניים העבירו מסרים מאיימים לארה"ב בנושא, מדווח הגארדיאן הבריטי (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ציר הרשע. חמינאי, הניה ונסראללה (צילום: שאטרסטוק ו-Hassan Jedi/Flash90)

טהרן העבירה בשעות האחרונות מסרים מאיימים לארצות הברית באמצעות מתווכים, כך עולה מדיווח הבוקר (רביעי) ב'גארדיאן' הבריטי.

לפי הדיווח, באיראן הבהירו לאמריקאים שאם תותקפנה מטרות על אדמת איראן, תפגע האחרונה בנכסים אמריקנים ברחבי המזרח התיכון, ותמשוך את הצדדים לעימות ישיר.

האזהרה של טהרן מגיעה ברקע ימים מתוחים באיראן. גורמים במדינת הטרור השיעית סבורים שארצות הברית מתכוונת להתמקד במטרות איראניות רשמיות, בתגובה למותם של שלושת חיילי ההנדסה בגבול ירדן.

על רקע החששות, נרשמה הבוקר הירידה הדרמטית ביותר זה ארבעים שנה בערכו של הריאל האיראני מול שער הדולר.

התקשורת באיראן עוסקת בימים האחרונים באופן גלוי בהשערות לגבי אופי התגובה של ארה"ב, ואולפני הטלוויזיה האיראנית מצטטים את התקשורת המערבית שעוסקת בנושא בהרחבה.

בטהרן מדגישים כי מתקפה אמריקאית על שטחה היא "קו אדום" עליו איראן תצטרך להגיב. בשלב זה גוברות ההערכות כי ארצות הברית מתכוונת לתקוף עמדות ובסיסים של משמרות המהפכה בסוריה, ובכירי הממשל בטהרן דנו עם מקביליהם הסורים בנושא.

בתוך כך, מפקד משמרות המהפכה חוסיין סלאמי שיגר גם הוא איומים מוקדם יותר (רביעי) ואמר כי "אנחנו לא מחפשים מלחמה, אבל נגן על הערכים והעקרונות שלנו נגד אויבנו. האמריקנים יודעים שאנחנו לא משאירים תקיפות ללא תגובה", אמר סלאמי.

גם שגריר איראן באו"ם הצטרף לאיומים ואמר כי כל פגיעה בשטח איראן או על איראנים מחוץ לגבולות המדינה יזכו לתגובה הולמת, כלשונו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר