חוששת מישראל?

מנכ"ל סבא"א: "איראן האטה לאחרונה את תוכנית הגרעין שלה"

לפי רפאל גרוסי מנכ"ל סבא"א, איראן מראה "לאחרונה" סימנים של האטה בהעשרת האורניום לרמה הקרובה להעשרה צבאית | מיד לאחר שפרצה המלחמה דווח על העשרה "על סטרואידים", כעת נראה כי התופעה התמתנה מעט (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
רפאל גרוסי מנכ"ל סבא"א (צילום: shutterstock)

האם איראן חוששת מתקיפה ישראלית על אתרי הגרעין שלה? לפי דיווח היום (חמישי) של מנכ"ל הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית רפאל גרוסי, בזמן האחרון נראית האטה בהעשרת האורניום על ידי טהרן. את הדברים אמר גרוסי בראיון.

"יש מעט האטה", אמר גרוסי והוסיף, "הם עדיין מוסיפים למלאי אבל לאט יותר", אמר המנכ"ל. לא ברור מדבריו של המנכ"ל מתי התרחשה ההאטה, לאור כך שרק לפני כחודש דווח על העשרה "על סטרואידים" ואזהרה של סבא"א על התוכנית האיראנית.

במהלך השבוע עלתה משמעותית המתיחות בין ארצות הברית לאיראן לאחר מותם של שלושה חיילים אמריקאים ובאיראן חוששים מאוד מפני מתקפה ישירה של ארצות הברית.

ה'ניו יורק טיימס' אומר, שמסתמן כי ההאטה של איראן בתוכנית העשרת האורניום נובעת מחשש שישראל תפגע במתקני הגרעין שלה כאשר הדרג המדיני יגיע למסקנה כי כלו כל הקצין וכי ישנה סכנה מיידית לפצצת אטום איראנית.

רוב האורניום של איראן מועשר לרמה של כ-60% - פחות מרמה הנצרכת לצורך ייצור של פצצה גרעינית שעומדת על כ-90%, אולם ההעשרה הנוספת תיתכן תוך שבועות בודדים, דווח בעבר.

בנובמבר האחרון דיווחה סבא"א כי במדינה יש 128 ק"ג של אורניום מועשר לרמה של 60%. מאז יוני 2023 איראן הפחיתה את פעילות ההעשרה, אך מאז החלה המלחמה נצפה זינוק בפעילות. כעת מתברר כי ישנה האטה נוספת, אם כי לא ברורה הסיבה המדויקת לכך.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר