ניצחון קטן 

הפרלמנט בהולנד אישר: הסיסמה "מהנהר ועד הים" - אנטישמית  

הפרלמנט בהולנד אישר ברוב של מאה קולות כי הסיסמה "מהנהר ועד הים פלסטין תהיה חופשית" הינה בעלת "גוון אנטישמי" | המחוקקים קראו לממשלה לחוקק חוק כנגד מי שיעשה שימוש בסיסמה (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הפגנת תומכי טרור בהולנד. אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

הסיסמה הקוראת להשמדת ישראל "מהנהר ועד הים פלסטין תהיה חופשית" קיבלה אמש (רביעי) בהולנד מעמד של "סיסמה אנטישמית", כך דווח בעיתון "ישראל היום".

המחוקקים ההולנדים הצביעו בעד החוק שעבר ברוב של 100 מתוך 150. המשמעות של החוק אמנם אינה עדיין "אקטיבית", אך המחוקקים קראו לממשלה לחוקק חוק שיטיל סנקציות על אלו שעושים שימוש בסיסמה שקוראת להשמדת העם היהודי בארץ ישראל.

"מאז הזוועות ב-7 באוקטובר, ראינו עלייה מדאיגה של מקרי אנטישמיות ברחבי העולם, כולל בהולנד", אמר שגריר ישראל בהולנד, מודי אפרים ל'ישראל היום'. "הסיסמה הידועה לשמצה 'מהנהר עד הים' היא דוגמה מטרידה לאופן שבו הדבר בא לידי ביטוי, שכן היא קריאה להשמדת המדינה היהודית היחידה. הרשויות והחברה בהולנד צריכות להבטיח שהקהילה היהודית במדינה תוכל לחיות בבטחה ולנהל שגרת חיים ללא חשש".

פעילים יהודים ברחבי העולם פועלים כבר תקופה נגד הסיסמה שמושמעת בגרון ניחר בכל ההפגנות האנטי-ישראליות, על ידי גורמים איסלאמיים שכובשים את אירופה ועל ידי חבריהם השמאלנים והפורגרסיבים ברחבי העולם.

בתקופה האחרונה, במהלך המלחמה, העלו פעילים יהודים רבים סרטונים לרחבי הרשת בהם הם נצפים שואלים את המפגינים על משמעותה של הסיסמה.

"והיהודים בישראל לאן ילכו?" שאלו הפעילים את המפגינים. בשלב זה התשובות התחלקו בדרך כלל לשניים, בין הגורמים המוסלמים שמבינים כי מאחורי הסיסמה המשמעות היא השמדת העם היהודי בארץ ישראל, לבין חלק מגורמי שמאל שלא תמיד הבינו את מה שהם צורחים ברחובות, ופעמים שה"אסימון נפל להם" ברגע שנשאלו את השאלה - כי בדבריהם הם בעצם קוראים להשמדת ישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר