ישראל במלחמהישראל במלחמה
מתיחות חסרת תקדים 

דיווח: ביידן מקלל את נתניהו בשיחות פרטיות עם תורמים 

לפי דיווח ברשת NBC הנשיא ביידן נוהג בזמן האחרון לשגר מילים פוגעניות כלפי ראש הממשלה נתניהו, במהלך שיחות שהוא מקיים עם קרובים או עם תורמים לקמפיין שלו | למרות זאת, הנשיא עדיין מאמין שצריך לחסל את חמאס (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ביידן ונתניהו (צילום: Miriam Alster/Flash90)

הנשיא ביידן מכנה את נתניהו בכינויי גנאי, כך עולה מדיווח היום (שני) של רשת NBC. לפי הדיווח, הנשיא נוהג לכנות את ראש הממשלה “asshole", בתרגום חופשי ל"מטומטם" או "אידיוט".

הנשיא ביידן "פורק את תסכולו" באוזני קרוביו או תורמי הקמפיין שלו, על כך שהוא לא מצליח לגרום לו לשנות את הטקטיקה הצבאית שלו. לפי הרשת, המכשול העיקרי של ביידן מפני שינוי של הטקטיקה בעזה הוא לא אחר מראש הממשלה נתניהו.

אנשים שמכירים את אותן שיחות אמרו שהנשיא קבל באוזניהם על כך שלמרות כל בקשותיו של ביידן "נתניהו לא נותן לו כלום", עוד אמר ש"אי אפשר להתמודד אתו", אמר ביידן על ראש ממשלת ישראל.

התחושה של ביידן אותה תיאר באוזני קרוביו היא "עד כאן", ושלנשיא נמאס מההתנהלות של ראש הממשלה.

כאשר ביידן מדבר על ראש הממשלה עם קרוביו, הוא נוהג לכנות אותו "הבחור ההוא", ולפי עדויות הוא כינה אותו לפחות בשלוש פעמים בתיאור הנ"ל - "מטומטם".

דובר המועצה לביטחון לאומי אמר על היחסים בין השניים כי "לנשיא היה ברור איפה הוא לא מסכים עם ראש הממשלה נתניהו, אבל מדובר במערכת יחסים של עשרות שנים שמכבדת בציבור ובפרטי", אמר קירבי.

לפי הרשת, היחסים בין שני המנהיגים עלולים להגיע בקרוב לנקודת רתיחה, בעוד ביידן מתוסכל מהמספר העולה של הנפגעים האזרחיים ברצועה.

ביידן אמר עוד למקורביו כי הוא לא מאמין ששינוי הטון כלפי נתניהו באופן פומבי עלול לשנות משהו בהתנהלות של נתניהו. למרות האמור, גורמים רשמיים מדגישים שביידן לא מוכן לשנות את המדיניות הרשמית שלו, ועדיין הוא מאמין שתמיכה חד משמעית בישראל היא הדרך הנכונה, אמרו אותם גורמים ששוחחו עם הנשיא.

ביידן גם כועס על כך שנתניהו "דוחה עסקאות" - כולל האחרונות עליהן עמלו האמריקאים במשך תקופה ארוכה מול המתווכות.

לפי עדויות של שלושה גורמים, הנשיא ביידן אף האשים את ראש הממשלה בכך שהוא מעוניין שהמלחמה תישאר כדי שיוכל להישאר על כסאו.

לפי עדויות אחרות ביידן אמר שנתניהו התנהל היטב בתחילת המערכה, אך לאחרונה הוא הפך למטרד, "הוא הורג אותי", אמר עוד ביידן על ראש הממשלה נתניהו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר