"מבצע רפיח"

ברקע התוכניות לרפיח, התובע הכללי בהאג מאיים: "משרדי ינקוט בפעולות"

בימים האחרונים עלו יותר ויותר קולות "מודאגים" מרחבי העולם - כולל מארצות הברית, אודות המבצע הישראלי המתקרב בעיר הטרור רפיח שמאכלסת יותר ממיליון בני אדם | גם התובע הכללי בהאג, קארים חאן הצטרף לאיומים ואמר כי לפלישה תהיינה השלכות (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
קארים חאן (צילום: shutterstock)

"אנחנו לא תומכים בשום מערכה צבאית ברפיח קדימה כל עוד הם לא יכולים לתת דין וחשבון ל-1.1 מיליון בני אדם, לפי הערכות מסוימות, שנמצאים ברפיח היום, חלקם כבר נעקרו, חלקם נעקרו מספר רב של פעמים", אלו היו דבריו אמש (שני) של דובר מחלקת המדינה מת'יו מילר, שהביע את עמדת ארצות הברית באשר למערכה הקרובה לרפיח.

אם ארצות הברית ממשיכה לתמוך בהמשך המערכה בעזה - תוך שהיא פועלת מאחורי הקלעים להפסקת אש, בכל הנוגע לרפיח הטון האמריקאי הפך לנוקשה הרבה יותר בימים האחרונים.

הנשיא ביידן בעצמו אמר אמש במהלך פסגה עם מלך ירדן, המלכה ויורש העצר, כי "אנשים רבים שם נעקרו - נעקרו מספר פעמים, נמלטו מהאלימות צפונה, ועכשיו הם דחוסים ברפיח חשופים ופגיעים, צריך להגן עליהם", אמר ביידן בנוכחות משפחת המלוכה ההאשמית.

דוברו של מזכ"ל האו"ם סטפן דוז'ריק, אמר כי פעולה ברפיח תסכן את המשך העברת הסיוע ההומניטרי לרצועה שנכנס דרך מעבר רפיח.

בדבריו אף התחייב שהאו"ם לא ייקח חלק בתוכנית הפינוי הישראלית של העקורים העזתים מרפיח.

גם התובע הכללי של בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג הצטרף לגינויים ואמר כי הוא "מודאג מאוד" מהתקיפה הישראלית הצפויה, ואף איים כי "לכל המלחמות יש כללים ולא ניתן לפרש את החוקים החלים על סכסוך מזוין כך שיהפכו אותם לחלולים או חסרי משמעות", טען כי "לא ראה שום שינוי ניכר בהתנהלות של ישראל", וכי "מי שלא מציית לחוק לא צריך להתלונן מאוחר יותר כאשר משרדי ינקוט פעולה בהתאם למנדט שלו", אמר התובע.

דובר מחלקת המדינה מת'יו מילר אמר אמש שארצות הברית לא מרוצה מההקשבה הישראלית לדברי הנשיא ביידן בנוגע למלחמה בעזה.

כאשר נשאל אודות השיחות שקיים ביידן עם מקבילו, ואם ארצות הברית מרוצה מההקשבה הישראלית, ענה מילר: "במקרים רבים לא, אנחנו בהחלט לא".

למרות הלחץ הבינלאומי שגבר בימים האחרונים סביב רפיח, ראש הממשלה נתניהו קיים בימים האחרונים שני ראיונות לתקשורת האמריקאית בארה"ב, והבהיר שהמבצע ברפיח אכן יתקיים. "מי שאומר לנו לא להיכנס לרפיח אומר לנו בעצם להפסיד את המלחמה", סיכם נתניהו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר