זו הסיבה שביידן דוחף לעסקה 

מקומם | התוכנית האנטי-ישראלית שמתכוון ביידן להנחית על נתניהו  

עיתון ה'וושינגטון פוסט' מדווח הבוקר שמאחורי האמירות של הבית הלבן על הרצון להגיע להפסקת אש ברצועה עומדת תוכנית מפורטת של הנשיא עבור ישראל והפלסטינים, כאשר הנשיא מתכנן לנצל את שבועות ההפוגה כדי שתוכניתו תתממש (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ביידן (צילום: shutterstock)

הנשיא ביידן מכין תוכנית בת מספר שלבים לשלום ארוך טווח בין ישראל לפלסטינים, תוכנית שכוללת לוח זמנים מפורט להקמת מדינה פלסטינית שהבית הלבן מעוניין להציג כבר בשבועות הקרובים, כך עולה מדיווח הבוקר (חמישי) ב'וושינגטון פוסט'.

בימים האחרונים עלה דיווח שהנשיא ביידן זועם על נתניהו שלא קיבל את ההצעות של המתווכים ברקע הדרישות "ההזויות" של חמאס כלשונו של ראש הממשלה.

מסתבר שהסירוב של נתניהו להיכנע לתכתיבים של ארגון הטרור פגעו בתוכניות של הנשיא הדמוקרטי.

התוכנית של הנשיא הייתה לפרסם את המצע של הממשל למדינה פלסטינית ושלום עם ישראל במהלך ששת השבועות בהם מתוכננת הפסקת אש, כמו גם לגייס תמיכה ציבורית ועולמית למהלך, ולנקוט את הצעדים הראשונים בדרך למימושה - שכולל לא פחות מהקמת ממשלה פלסטינית זמנית - לא ברור אם הכוונה לממשלה שתשלוט רק בגדה או אף בעזה.

ביידן ושותפיו מקווים להגיע להסכם בני ערובה והפסקת אש טרם יחל חודש הרמדאן - בעשירי במרץ, אומר ה'פוסט'.

"המפתח הוא עסקת בני הערובה", אומר גורם אמריקאי לעיתון. לכן ארה"ב גם חוששת ממהלך ישראלי ברפיח שיזרוק את כל התוכניות של ביידן לפח האשפה של ההיסטוריה.

התוכנית המפורטת

במסגרת התוכנית לטווח ארוך מתכנן ביידן לגרום לנסיגה ישראלית חלקית או מלאה מיישובי יהודה ושומרון, להקים בירה פלסטינית במזרח ירושלים, לשקם את עזה ולדאוג לישראל ל"הסדרי ביטחון".

עוד עולה כי במסגרת התוכנית ארה"ב מתכננת להכריז על מדינה פלסטינית עוד בתחילתו של התהליך.

"אנחנו לא רוצים לאבד את המומנטום של הרגע הזה בכך שאנחנו עושים את זה בחלקים", אמר פקיד אמריקאי שמעורב במגעים. "אם אנחנו רוצים לפתור את הבעיה, זה היום ובמונחים קונקרטיים. חייבת להיות מסגרת זמן", אמר עוד.

כלומר, ארצות הברית רוצה להכריז על מדינה פלסטינית גם אם לא ברורים הגבולות שלה, כדי להפעיל לחץ על ממשלת ישראל ולהוכיח לעולם הערבי שהפעם "זה רציני".

ובמילים אחרות, ממשל ביידן מתכנן "אמבוש" לנתניהו במהלך אותם שישה שבועות בהם ישוחררו החטופים וישראל תנצור את האש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר