עורכי הדין הודיעו: נערער 

העונש הכבד של טראמפ: 450 מיליון דולר - תוך חודש 

נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ ספג ביום שישי מהלומה קשה משופט בית המשפט בתיק ההונאה שפסק עליו קנס בסך כולל של 450 מיליון דולרים | דונלד טראמפ יצטרך להפקיד את הכספים תוך כחודש בלבד לאחר שהוחלט כי הונה את מדינת ניו יורק וחברות הביטוח באשר לשווי נכסיו (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הנשיא לשעבר דונלד טראמפ (צילום מסך יוטיוב C-SPAN)

הנשיא לשעבר והמועמד הרפובליקני המסתמן לנשיאות דונלד טראמפ ייאלץ להיפרד מסכום עתק של 450 מיליון דולרים, כך קבע השופט בתיק ההונאה ביום שישי.

שופט בית המשפט אנגורון קבע ביום שישי כי טראמפ הונה את המדינה, חברות הביטוח וגופים נוספים בנוגע לשווי האמיתי של נכסיו, ובעקבות כך הוא ייאלץ להיפרד מהסכום הנ"ל שיופקד למדינת ניו יורק.

הקנס בסכום העתק מאיים למחוק מלאי של מזומנים, אגרות חוב ומניות של הרפובליקני דונלד טראמפ אותם צבר מאז עזב את הבית הלבן.

הנשיא לשעבר קיבל מבית המשפט שלושים יום בלבד כדי להמציא את הכספים למדינת ניו יורק או לשכנע חברה חיצונית לקחת על עצמה ערבות.

עוד קבע השופט שטראמפ לא יוכל במשך שלושת השנים הבאות לנהל חברה במדינת ניו יורק או לקבל הלוואה מבנק במדינה. ההגבלות חלות גם על בניו הבוגרים למשך שנתיים תמימות.

מכיוון שטראמפ לא יוכל לנהל את החברות שלו ב-36 החודשים הבאים, בית המשפט ימנה מפקח מטעמו לו תהיה הסמכות לבצע הגבלות בחברות השונות אם תהיינה הפרות.

לפי ה'ניו יורק טיימס', למרות שטראמפ לא צפוי לפשוט רגל בעקבות הפסיקה, מדובר באיום חסר תקדים על הנכסים של טראמפ וכספיו של המיליארדר.

"הצו של השופט אנגורון עלול להטיל כמה שנים של שיתוק בארגון טראמפ", אמר מומחה לעיתון הניו יורקי.

אחד מעורכי דינו של טראמפ כינה את העונש "דרקוני ולא חוקתי", ואמר כי ההחלטה "תגרום נזק בלתי הפיך הן לקהילה העסקית והן לשלטון החוק במדינה שלנו".

עורכי דינו של טראמפ כבר הודיעו כי יערערו על ההחלטה, אך בכל מקרה מרשם ייאלץ לשלם את הסכום הנ"ל או להפקיד ערבויות עד להחלטה של בית משפט לערעורים.

תזרים המזומנים של טראמפ עומד בשעה זו על בין 300 מיליון ל-400 מיליון דולר, אמר ה'טיימס' והבהיר כי לא הצליח לאמת את המספר הגבוה יותר.

אם לטראמפ לא יהיו מספיק מזומנים כדי לשלם את הקנס הוא ייאלץ למכור נכסי נדל"ן, דבר שיהווה מכה תדמיתית קשה עבורו ועבור החברות שלו.

חברת 'טראמפ' מפעילה מספר בניינים, מלונות וכ-15 מועדוני גולף והנשיא לשעבר מקווה שהוא לא יצטרך להיפרד מאף נכס שברשותו. המגעים עם חברות ביטוח כבר החלו, לצורך הפקדת ערבויות בזמן שהוא מערער על החלטת השופט.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר