כלי נשק מתקדם וחדשני 

ארה"ב חושפת: החות'ים עושים שימוש בצוללת מתאבדת 

פיקוד המרכז של ארצות הברית חושף כי החות'ים עשו לראשונה שימוש ב"כלי שיט תת ימי בלתי מאויש" במסגרת המתקפות שלהם נגד מטרות מערביות בים סוף | המתקפה הראשונה התרחשה בשעות הצהריים של שבת האחרונה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
כוחות חות'ים (צילום: חות'ים)

פיקוד המרכז של צבא ארצות הברית חשף אמש (ראשון) כי החות'ים עשו לראשונה שימוש בצוללת מתאבדת, או כלשון ההודעה "כלי שיט בלתי מאויש תת-ימי"

בהודעה של סנטקום תוארה המתקפה הנרחבת על כלי שיט בשבת: "בין השעות 15:00 עד 20:00 (שעון צנעא), 17 בפברואר, CENTCOM ביצעה בהצלחה חמש מתקפות הגנה עצמית נגד שלוש טילי שיוט נגד ספינות, ספינה תת-ימית בלתי מאוישת אחת (UUV), וכלי שיט עילי אחד (USV) באזורים הנתמכים על ידי איראן של החות'ים בתימן", מתארים בצבא ארצות הברית.

"זהו השימוש הראשון של החות'ים של UUV מאז החלו התקפות ב-23 באוקטובר", חושף סנטקום.

"CENTCOM זיהתה את טילי השיוט נגד ספינות, כלי שיט תת-מימי בלתי מאויש ואת כלי השיט העילי הבלתי מאויש באזורים שבשליטת החות'ים בתימן וקבעו שהם מהווים איום מיידי לספינות חיל הים האמריקאי וכלי מסחר באזור.

פעולות אלו יגנו על חופש הניווט ויהפכו את המים הבינלאומיים לבטוחים ובטוחים יותר עבור חיל הים האמריקאי וכלי שיט סוחר", מסכם סנטקום.

כזכור, בליל ה-11 בינואר שבו אירעה המתקפה הנרחבת נגד החות'ים בתימן, בפעולה נועזת של היחידה המיוחדת "אריות הים", חשפו הכוחות מגוון אמצעי לחימה מתקדמים שנשלחו מאיראן בתוך ספינה שעגנה מול חופי סומליה. באותה פעולה נהרגו שניים מלוחמי הקומנדו בעקבות תאונה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר