הלחץ האמריקאי נמשך 

חידוש המשא ומתן? הנשיא ביידן שולח גורם בכיר לקהיר

ברקע כישלון השיחות מול המתווכים לאור הדרישות של חמאס, הנשיא ביידן החליט לשלוח בחזרה למצרים את שליחו למזרח התיכון ברט מקגורק שישתתף בשיחות המשא ומתן מול המתווכים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
גלנט ומקגורק, משמאל (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

חידוש השיחות? נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן החליט לשלוח בחזרה לקהיר את שליחו למזרח התיכון ברט מקגורק, לאחר הדיווחים על כישלון השיחות בשבוע שעבר בעקבות הדרישות ה"הזויות" של חמאס, כפי שהגדיר זאת ראש הממשלה, כך דיווח היום (שלישי) רויטרס מפי גורם אמריקאי בכיר בממשל וושינגטון.

השליח האמריקאי יגיע מחר (רביעי) לקהיר, שם ישתתף ככל הנראה בשיחות משא ומתן ויום לאחר מכן יגיע גם לישראל.

הדיווח על השיחות המתחדשות בדרגים כאלה ואחרים מגיע ברקע הפעילות הדיפלומטית של ארצות הברית במועצת הביטחון של האו"ם להגיע להסכמה על נוסח שיכפה על ישראל את עצירת ההתקדמות לרפיח, וקריאה נוספת לשחרור בני הערובה.

כזכור, הבוקר (שלישי) דיווחנו ב'כיכר' כי בהצעת ההחלטה של ארה"ב נכתב כי לפלישה לרפיח תהיינה "השלכות חמורות על השלום והביטחון האזורי", שאסור להתרחש "בנסיבות הנוכחיות". בין השורות ניתן להבין שארצות הברית מתנגדת לפלישה "בנסיבות הנוכחיות", אולם ייתכן וההצעה אינה תקפה במקרה שתהיה תוכנית ישראלית מוסדרת לפינוי האזרחים מרפיח, אם כי ממשל ביידן התנגד באופן גורף לעצם הפלישה כפי שכבר דיווחנו בימים האחרונים.

בהצעת ההחלטה ארצות הברית תומכת בהפסקת אש "זמנית" עם תנאים, שכוללים משא ומתן לשחרור כל בני הערובה והכנסת סיוע הומניטרי לרצועת עזה.

פקיד אמריקאי אמר ל'ניו יורק טיימס' שההצעה הנגדית של ארצות הברית לאלג'יריה שהציעה נוסח תקיף יותר מסמלת את החזון של ממשל ביידן לגבי מה שמועצת הביטחון של האו"ם יכולה לעשות בכדי "לשפר את המצב בשטח".

כמו בהצבעה הקודמת, ארצות הברית מנהלת משא ומתן מול אלג'יריה ומדינות נוספות במועצת הביטחון של האו"ם בכדי שוושינגטון תוכל להצביע "בעד". למרות שההצעה הייתה אמורה לעלות במקור כבר הבוקר (שעון ניו יורק), ייתכן והיא תידחה בכדי לאפשר משא ומתן יעיל מול ארה"ב שנראית יותר ויותר כזו שנוטשת את הספינה הישראלית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר