ברבריות נוסח עזה 

אבנים, גוש בטון וגרזן | כך אורבים הפלסטינים בעזה למשאיות הסיוע 

הפלסטינים בעזה אורבים למשאיות הסיוע שמגיעות למובלעת כחלק מהסיוע ההומניטרי ומשתלטים עליהם באמצעות נשק, כך עולה הבוקר מדיווח של ה'ניו יורק טיימס' (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
פלסטיני מיידה אבנים. אילוסטרציה (צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90)

קבוצות של פורעים פלסטינים אורבות באופן קבוע למשאיות הסיוע שמגיעות לעזה ולאחר מכן משתלטים הפורעים על המשאיות באמצעים אלימים ונשק קר, כך עולה הבוקר (חמישי) מדיווח של ה'ניו יורק טיימס'.

אמנם בכתבה המקורית בעיתון הניו יורקי מוזכרים הפלסטינים כ"אזרחים", אך יודגש כי לא ניתן לשלול שבאותן בקבוצות משתתפים גם אנשי חמאס לא חמושים שמנסים להשתלט על הסיוע ההומניטרי שנועד לתושבי עזה.

לפי הדיווח, לידי ה'ניו יורק טיימס' הגיעו מספר תמונות וסרטונים של משאיות סיוע שזה עתה נכנסו לעזה, כאשר לפתע הן נתקלות בקבוצה של פלסטינים לאורך הכביש, חלקם אוחזים באלות, ומשליכים אבנים ומכל הבא ליד על שמשות המשאית בכדי לעצור אותן.

הנהגים שמגיעים עם המשאיות ממצרים נאלצים בתגובה לרדת מהכביש הסלול בכדי להימנע מלדרוס את הפורעים התוקפים, את החומרים לכתבה סיפקו שני גורמים מערביים ששהו לאחרונה בעזה.

משאיות הסיוע נופלות בידי חמאס (צילום: . Photo by Abed Rahim Khatib/Flash90)

ההתקפות הפכו לאחרונה לנפוצות, ואותם גורמים ציינו לפחות שני מקרים שראו במו עיניהם: באחד מהם נזרק גוש בטון לעבר הנהג, ובשני השתמשו הפורעים הפלסטינים בגרזן שהושלך לעבר הנהג, לא פחות.

למרות שישראל מאשימה שחמאס משתלט על הסיוע ההומניטרי, אותם גורמים מכחישים את הטענות ואומרים שאנשי חמאס בקושי נמצאים באף שטח בכל רחבי הרצועה וכי מדובר לטענתם בקבוצות ספונטניות של אזרחים פלסטינים שנואשים לאוכל.

יתר על כן צוין, שאף ארגוני הסיוע ההומניטרי אינם נמצאים עוד בקשר עם חמאס שעד כה תיאמו מולו כגורם השולט במובלעת את האספקה והסיוע.

"שוטרים עזתים מסרבים כעת להגן על השיירות מכיוון שהם חוששים שהם יהיו מטרה על ידי ישראל בגלל השתייכותם לממשלת חמאס, אמרו הגורמים", נכתב ב'טיימס'.

דיפלומטים מערביים מודים שלרצועה מגיע די והותר אוכל בכדי למנוע רעב, אך הבעיה שנותרה היא הפצת האוכל לכל הרצועה שמצפון לרפיח, כעת נראה כי הגורמים שמונעים את הפצת הסיוע הם הפלסטינים בעצמם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר