שר החוץ היהודי בברזיל 

מזכיר המדינה בלינקן התעמת עם נשיא ברזיל על דבריו; זה מה שהיה בחדר 

מזכיר המדינה בלינקן התעמת מילולית עם הנשיא לולה על כך שהשווה בין הפעולה הישראלית ברצועה למעשיו של הצורר הנאצי בשואה | גורם במחלקת המדינה תיאר את הפגישה בין השניים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
בלינקן בפגישתו אמש עם לולה (צילום: מחלקת המדינה של ארה"ב)

מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן נפגש אמש (רביעי) עם נשיא ברזיל לולה והתעמת עימו על דבריו החמורים בהם השווה את ישראל למשטר הנאצי והיטלר.

בלינקן, יהודי בעצמו, ככל הנראה נפגע מדבריו של נשיא ברזיל, לאור כך שמשפחתו של מזכיר המדינה נפגעה גם היא מהשואה.

בפגישה שארכה כתשעים דקות ונסובה אודות מספר נושאים, בחר בלינקן לפתוח את הנושא בשלהי פגישתם ואמר לו "דברים נוקבים" אודות הצהרתו המקוממת, לפי פקיד במחלקת המדינה שתדרך את ה'ניו יורק טיימס'.

בלינקן אמר לנשיא הברזילאי שהוא לא מסכים עם דבריו וכי ארצות הברית פועלת לשחרור בני הערובה שנותרו בידי חמאס ולקבל הפסקות הומניטריות "ממושכות".

יועץ מדיניות החוץ של לולה אמר לניו יורק טיימס שהפגישה הייתה מכובדת וכללה שתי השקפות שונות על המלחמה. "הנשיא לולה חזר על הזעזוע והאימה שלו מהטבח שם, ובמקביל חזר על כך שהוא גינה בחריפות את מה שעשה חמאס", אמר יועצו של לולה.

לדברי היועץ, שר החוץ בלינקן פתח את הנושא בכך שהזכיר את אביו החורג שמואל פיסר ששרד את מחנות השואה באירופה.

שני הצדדים הסכימו שיש לסיים את המלחמה בעזה בהקדם האפשרי, אך מזכיר המדינה הדגיש שסיום המלחמה חייב לבוא באופן שמעשי הטבח של השבעה באוקטובר לא יוכלו לעולם להתרחש שוב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר