שנתיים מדממות

זלנסקי: רוסיה מכינה מתקפת פתע חדשה על אוקראינה; זה התאריך המשוער 

נשיא אוקראינה זלנסקי טוען שרוסיה מכינה מתקפת פתע חדשה על אוקראינה בקרוב מאוד | הנשיא הדגיש בדבריו את חשיבות התמיכה של המערב במלחמה שלו מול פוטין, ואמר כי לאוקראינה יש תוכנית להתמודדות עם המתקפה המתוכננת (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
זלנסקי (צילום: shutterstock)

נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי אמר אמש (ראשון) כי רוסיה מכינה מתקפת פתע חדשה על אוקראינה, וכי הוא וצבאו מוכנים אליה.

במסיבת עיתונאים שכינס ביום שאחרי יום השנה לפלישה הרוסית (24.2.2022), אמר זלנסקי כי יש לו סימנים על כך שרוסיה מכינה מתקפת פתע כבר בחודש מאי או בקיץ הקרוב.

"אנחנו נתכונן למתקפה שלהם. המתקפה שלהם שהחלה ב-8 באוקטובר לא הביאה שום תוצאות, אני מאמין שאנחנו, מצידנו, נכין את התוכנית שלנו ונפעל לפיה", אמר זלנסקי לכתבים.

הנשיא האוקראיני חשף גם בדבריו את מספר החיילים האוקראינים שנהרגו במערכה, ואמר כי נכון להיום המספר עומד על 31,000 חיילים שאיבדו את חייהם בקרב מול הצבא של פוטין.

מספר החיילים הרוסים שנהרגו אינו ברור, לאור כך שרוסיה אינה מפרסמת את מספר האבדות בקרב חייליה.

יודגש כי המספר בו נקב נשיא אוקראינה ככל הנראה אינו מדויק ודיווח של ה'ניו יורק טיימס' מאוגוסט ציטט פקידים אמריקאים שמעריכים כי המספר אז עמד על 70,000 חיילים.

ההערכות הן שרוסיה איבדה יותר מ-120,000 מחייליה בקרבות מול הצבא האוקראיני. שני הצדדים נתפסו בעבר כלא אמינים בכל הנוגע לדיווחים הן אודות ההפסדים שלהם והן בכל הנוגע לאבדות בצד השני.

שני החילות נלחמים זה שנתיים לאורך חזית ענק של כ-960 קילומטרים, ואוקראינה מתחילה להרגיש מחסור חמור בפגזי ארטילריה וציוד צבאי, וממתינה להחלטת הקונגרס שאמור היה לאשר לה מימון למלחמה.

לגבי ההערכות אודות מתקפת פתע באביב הקרוב, אמר זלנסקי כי יש לו תוכנית להתמודד עם כך: "יש תוכנית, התוכנית ברורה, אני לא יכול לספר לכם את הפרטים", אמר זלנסקי והדגיש כי הוא חושש לחשוף פרטים נוספים.

נשיא אוקראינה הוסיף כי לפי הערכות המודיעין של ארצו, הרוסים קיבלו לידיהם את פרטי מתקפת הנגד של אוקראינה שהחלה בשנה שעברה - עוד טרם יצאה לדרך, ובכך הסביר את הכישלון שנחלו האוקראינים במתקפה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר