35 תיקי חקירה נפתחו

משטרת ישראל: "עצרנו שמונה חשודים בעבירות של טוהר הבחירות"  

משטרת ישראל הודיעה כי עצרה עד כה שמונה חשודים בעבירות של טוהר הבחירות, לפי הדיווח חלק מהם לפחות בעיר בית שמש | שוטרי משטרת ישראל פוזרו בקלפיות בכל רחבי הארת על מנת להבטיח את הסדר וטוהר הבחירות (חדשות, בארץ) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
פעילות השוטרים בקלפיות, היום (צילום: דוברות המשטרה)

משטרת ישראל מסכמת את פעילותה עד כה במסגרת הבחירות לרשויות המקומיות שהתקיימו היום (שלישי) בכל רחבי הארץ.

לפי הודעת המשטרה, משעות הבוקר טופלו על ידי השוטרים מספר אירועים בעקבותיהם נעצרו ועוכבו 8 חשודים ונפתחו 35 תיקים בעבירות של טוהר הבחירות, איומים ואלימות.

משטרת ישראל פרסה שוטרים בקלפיות הפזורות בכל רחבי הארץ על מנת למנוע אירועים של אלימות ולהשגיח על טוהר הבחירות, השוטרים הוכשרו על מנת לתת מענה מידי לכל תרחיש בקלפיות ובערים השונות.

בהודעת המשטרה נכתב כי "משטרת ישראל שבה ומדגישה כי לא תאפשר כל הפרת סדר וחוק, ותפעל לאכיפה כנגד ביצוע עבירות אלו".

"כוחות משטרה גדולים ימשיכו לפעול בריכוזי הקלפיות ובסמוך אליהם, בכדי לאתר, למנוע ולפעול כנגד כל פעילות בלתי חוקית, שעשויה לפגוע בטוהר הבחירות ובהליך קיומן התקין", הודעת המשטרה.

חשד לשוחד בחירות בבית שמש

מוקדם יותר, דווח ב-N12 על מספר עצורים בעיר בית שמש המשתייכים לחסידות מרכזית, שעל פי החשד הציעו לכאורה בין 100 ל-500 שקלים עבור כל זוג שיבחר להצביע לרשימת 'אגודת ישראל'.

משטרת ישראל מפרסמת כעת פרטים נוספים אודות המקרה, ולפי הודעת המשטרה עצרו בשעות האחרונות חוקרי בלשי ימ"ר ירושלים, חשוד תושב בית שמש בשנות ה-20 לחייו, בחשד לשוחד בחירות בעיר בית שמש.

"מחקירת המקרה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים עלה כי החשוד, שהינו פעיל מטעם מפלגה המתמודדת בבחירות לראשות העיר בית שמש, פעל לגייס קולות של בוחרים שבחרו שלא להצביע, זאת תמורת תשלום כספי בעבור קולם", נמסר בהודעת המשטרה.

בעקבות החשד אודות זיוף ושוחד נעצר הצעיר והוא הועבר לחקירה של יחידת ההונאה. כמו כן, במהלך השעות האחרונות עיכבו בלשי ימ״ר ירושלים בבית שמש מספר חשודים נוספים, ומשטרת ישראל בודקת את מעורבותם האפשרית של החשודים הנוספים.

כזכור, מוקדם יותר היום דיווחה משטרת ישראל על מעצרו אמש של חשוד תושב בית שמש, שהציע שוחד לבוחרים על מנת שיצביעו בעד מועמד מסוים בעיר בית שמש. בסיום דיון שנערך הבוקר בעניינו בבימ"ש, מעצרו של החשוד הוארך עד לתאריך 29.2, לטובת מיצוי החקירה.

"כוחות משטרה גדולים ממחוז ירושלים, ממשיכים כל העת לפעול בריכוזי הקלפיות ובסביבתן, בכדי להבטיח את מהלכן התקין של הבחירות תוך שמירת טוהר הבחירות, וכן לשמור על הסדר הציבורי ולהגן על שלום הציבור ובטחונו", נמסר בהודעת הדוברות של משטרת ישראל.

(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר