ממשל שמאל 

ארה"ב תספק סיוע של 53 מיליון דולר לפלסטינים | זה הסכום הכולל שקיבלו בעזה

ארצות הברית הודיעה כי תשלח לפלסטינים בעזה ובגדה המערבית כספים על סך כ-53 מיליון דולרים עבור סיוע הומניטרי | אחרי זעקות ה'גיוואלד' של הפלסטינים הן בעזה והן בגדה, ארצות הברית נרתמת לסייע (בעולם)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: Photo by Miriam Alster/Flash90)

ארצות הברית הודיעה כי תשלח לפלסטינים בעזה ובגדה המערבית חבילת סיוע על סך 53 מיליון דולרים, לתמיכה בגופים הומניטריים המספקים סיוע לפלסטינים בעזה ובגדה, כך אמרו אמש (שלישי) גורמים רשמיים בבית הלבן.

אחרי הסיוע הנוסף, יעמוד הסכום הכולל של הכספים ששלחה ארה"ב לפלסטינים בעזה על סך 180 מיליון דולרים, נמסר עוד.

בעוד ארצות הברית אינה מסוגלת לפתור את הבעיות הפנימיות שלה בקונגרס בין רפובליקנים לדמוקרטים וטרם הצליחה לשלוח לישראל את חבילת הסיוע המיוחדת לה האחרונה נואשת, ממשל ביידן בוחר לסייע דווקא לפלסטינים.

"אין ספק שנדרש הרבה יותר סיוע כדי לתת מענה לצרכים הקריטיים והדחופים בשטח", אמר ג'ון קירבי, דובר המועצה לביטחון לאומי, לכתבים בתדרוך עיתונאים של הבית הלבן ביום שלישי. 

"זו הסיבה שהנשיא ביידן והצוות כולו ממשיכים לעבוד מדי יום כדי להגביר את זרימת הסיוע ההומניטרי לעזה, תוך מתן עדיפות לבטיחות האזרחים ועובדי הסיוע".

דובר הבית הלבן הוסיף כי הסיוע ההומניטרי החדש לרצועה תואם את הרצון האמריקאי לראות בקרוב הפסקת אש הומניטרית במסגרת עסקה עם ישראל.

המימון יתמוך כאמור בארגונים הומניטרים כדוגמת ארגון המזון העולמי, שעוזרים להילחם במחסור חמור במים ובהתפשטות מחלות זיהומיות המוחרפות על ידי צפיפות במקלטים, על פי הצהרה של הסוכנות.

כאמור, גם בשעות אלו טרם הגיעו הצדדים בקונגרס להסכמה אודות חבילת הסיוע המיוחדת לאוקראינה, טיוואן וישראל, כאשר הסיוע למדינת היהודים אמור להיות על סך של 14 מיליארד דולרים.

אם ישראל תחליט לתקוף בלבנון, הסיוע האמריקאי שמקווים שיגיע, יהיה קריטי עבור רכישה של תחמושת חדשה שהולכת ואוזלת במלחמה בעזה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר