יחסי ישראל-וושינגטון 

אמבוש לגנץ? לראשונה: סגנית הנשיא קוראת להפסקת אש בעזה

סגנית הנשיא קמלה האריס קראה אמש לראשונה להפסקת אש מיידית ברצועה וקראה גם לחמאס לקבל את העסקה המוצעת בימים אלו | ערב הפגישה עם השר בני גנץ, סגנית הנשיא התבטאה באופן העלול להותיר את מר גנץ באי נוחות בפגישה בין השניים, שתיערך היום בבית הלבן (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
קמלה האריס (צילום: shutterstock)

סגנית הנשיא קמלה האריס שלא הרבתה להתבטא אודות המלחמה, קראה לראשונה אמש (ראשון) להפסקת אש ברצועה.

בדבריה קראה סגנית הנשיא לישראל ל"הפסקת אש מיידית" בעזה ובמקביל לחמאס לקבל את העסקה המוצעת הכוללת הפסקה של שישה שבועות במלחמה, במהלכם ישוחררו בני ערובה. בדבריה קראה גם האריס להגביר את הסיוע ההומניטרי לרצועה.

לדברי ה'ניו יורק טיימס', הטון של סגנית הנשיא היה חריף יותר מזה של הבוס שלה, הנשיא ביידן, שנמנע עד כה לדבר במושגים של דרישה ל"הפסקת אש" אלא הסתפק בחודש שעבר באמירה כי תגובת ישראל הייתה "מוגזמת".

האריס גם אמרה שהמצב ברצועה הגיע ל"קטסטרופה הומניטרית", ולחצה על ישראל לאפשר הכנסה של יותר סיוע הומניטרי לתוככי הרצועה.

"אנשים בעזה מורעבים", אמרה האריס. "התנאים לא אנושיים. והאנושיות המשותפת שלנו מאלצת אותנו לפעול".

היא הוסיפה: "בהתחשב בהיקף העצום של הסבל בעזה, חייבת להיות הפסקת אש מיידית", אמרה האריס לקול מצהלות ההמון הדמוקרטי.

גורמים אמריקאים אומרים כי ישראל "כמעט" חתמה על הסכם הפסקת אש בן שישה שבועות אך חמאס הוא זה שמסרב להפסקת האש וקיום עסקת חטופים.

בדבריה אף הוסיפה סגנית הנשיא כי "ממשלת ישראל חייבת לעשות יותר כדי להגדיל משמעותית את זרימת הסיוע", אמרה. "בלי תירוצים", הוסיפה האריס. עם זאת סגנית הנשיא הדגישה כי לישראל הזכות להגן על עצמה מפני חמאס שאינו מבחין בחפים מפשע הן בישראל והן בעזה.

בתוך כך, היום (שני) תיפגש סגנית הנשיא עם השר ללא תיק בקבינט המלחמה בני גנץ, ברקע הטענות כנגדו כי מדובר בפגישה מדינית שלא תואמה עם משרד ראש הממשלה. ייתכן, אומרים פרשנים, שדבריה חסרי התקדים של האריס אמש (ראשון) מופנים בעיקר לאוזניו של גנץ שייאלץ להתמודד בפגישה עם הרטוריקה החריפה ביתר עד כה מצד מספר 2 בממשל האמריקאי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר