הנחה "לרדת חזק" על המתנחלים 

"שיטחתם את גרמניה" | ביידן חשף בראיון את מה שאמרו לו חברי הקבינט 

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן חשף בראיון לעיתון ה'ניו יורקר' שיחה קשה אותה ניהל עם חברי הקבינט בישראל | לדבריו, חברי הקבינט אמרו לנשיא: "אתם שיטחתם את גרמניה", וזה מה שענה הנשיא לחברי הממשלה הישראלים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ביידן בישראל (צילום: Miriam Alster/Flash90)

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן חשף בראיון לעיתון ה'ניו יורקר' את היחס שלו למלחמה, את התסכול שלו מממשלת נתניהו - וגם את אחת השיחות הקשות שניהל הנשיא בכבודו ובעצמו עם קבינט המלחמה.

הנשיא אמר כי במהלך אחת השיחות עם קבינט המלחמה, במהלכה הזהיר הנשיא מפני פגיעה באזרחים, אמרו לו חברי הקבינט כי ארצות הברית "שיטחה" (המילה במקור) את גרמניה, במהלך מלחמת העולם השנייה, ובמילים אחרות: אל תתן לנו מוסר.

הנשיא ביידן אמר בראיון כי הגיב לדברים כי בדיוק בשביל זה הוקם האו"ם: "זו הסיבה שהקמנו את האו"ם וכל הכללים האלה לגבי לא לעשות את זה שוב", הטיח ביידן.

על השאלה אם הוא מתכוון להפעיל לחץ נוסף על ישראל ענה ביידן: "אני מבין את הכעס והזעם" שהתעוררו ב-7 באוקטובר, אמר. 

"אבל אתה לא יכול לתת לזעם לכבוש אותך עד לנקודה שבה אתה מאבד את הרמה המוסרית", הוסיף נשיא ארצות הברית.

הנשיא גם תיאר את חזונו לעזה, ואמר כי הוא מקווה לראות מדינה פלסטינית לצד ישראל כאשר בד בבד תקדם ארצות הברית את הנורמליזציה עם סעודיה.

ואז הנשיא הוסיף:  "לחצתי מאוד על ממשלת ישראל לרדת בחוזקה על המתנחלים שיצאו משליטה".

לגבי הצעירים תומכי פלסטין בארה"ב שמתנערים מממשל ביידן אמר הנשיא: "אני חושב שהם צריכים לתת לזה רק קצת זמן, להבין מה יקרה אם הם היו נכנסים למדינה שלהם או לשכונה שלהם כמו שקרה עם חמאס", אמר. "הלחץ על ההנהגה לפעול נחרצות נגד חמאס הוא אמיתי. אבל זה לא אומר שצריך להמשיך. זה לא אומר שזה נכון. אני מאמין שנראה ירידה משמעותית בשימוש בכוח בקרוב", אמר ביידן.

בתוך כך, הערב פרסם הנשיא פוסט בטוויטר בו ביקר את ישראל וכתב: "בנוסף להרחבת משלוחי הסיוע של ארה"ב באוויר, ביבשה ובים, אנו ממשיכים ללחוץ חזק על משאיות ונתיבים נוספים כדי לקבל יותר סיוע לאנשים. אין תירוצים. הסיוע שזורם לעזה אינו מספיק בכלל - ובשום אופן לא מהיר מספיק", כתב ביידן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר