מלחמת עולם בפתח?

נשיא צרפת שוב רומז על מלחמה עם רוסיה: "קרב היום שבו נצטרך לא להיות פחדנים"

אחרי האמירה לאחרונה של נשיא צרפת עמנואל מקרון על כך שבעלות הברית שוקלות גם הצבת כוח צבאי באוקראינה, היום, במהלך נאום בפראג אמר נשיא הרפובליקה כי "קרב היום שבו יהיה ראוי לא להיות פחדנים" (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
עמנואל מקרון (צילום: shutterstock)

נשיא צרפת עמנואל מקרון רמז שוב היום (שלישי) על היתכנות של מלחמה בין אירופה לרוסיה ואמר כי בקרוב מדינות אירופה יצטרכו להחליט לא "להיות פחדנים".

כזכור, לפני כשבוע עורר הנשיא הצרפתי סערה כאשר הזכיר אופציה של מלחמה מול רוסיה ואמר כי הוא לא שולל הצבת כוחות צבא רגליים על אדמת אוקראינה לצורך מלחמה ברוסיה.

היום (שלישי), עורר הנשיא שוב סערה בדבריו. "אנחנו בהחלט מתקרבים לרגע באירופה שלנו שבו יהיה ראוי לא להיות פחדנים", אמר ראש המדינה.

"המלחמה חזרה לאדמתנו, כוחות שהפכו לבלתי ניתנים לעצירה מרחיבים את האיום, תוקפות אותנו יותר מדי יום: נצטרך לעמוד בהיסטוריה ובאומץ שמשתמע ממנה", אמר הנשיא בנוגע למלחמה במתרחשת זה שנתיים על אדמת אירופה.

בשבוע שעבר עורר הנשיא מקרון סערה גדולה שאף הביאה להסתייגות מדבריו מצד חלק ממדינות אירופה.

הנשיא אמר כי הוא אינו שולל את האפשרות שמדינות אירופה יחליטו לבסוף לשלוח כוחות צבא לאוקראינה אך הדגיש כי לא התקבל קונצנזוס בעניין.

הנשיא מקרון התבטא לפני כשבוע לאחר פגישה עם מנהיגים אירופאים שעסקה בנושא המלחמה באוקראינה, שיחה שציינה שנתיים לפלישה הרוסית למדינה השכנה ממערב.

בדבריו חרג הנשיא מקרון מהעמדה האירופית והמערבית, שנמנעו עד כה מלשלוח חיילים למלחמה באוקראינה, מה שמכונה באנגלית "Boots on the ground".

הוא הדגיש כי השיחות לא הביאו לקונצנזוס "בצורה רשמית ומאושרת" לשלוח חיילים למלחמה באוקראינה, אך התעקש כי "הכל אפשרי אם זה מועיל להגיע ליעד שלנו", שלדבריו היה להבטיח ש"רוסיה לא תוכל לנצח במלחמה הזו", אמר הנשיא מקרון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר