המתקפה האדירה 

הדגמים, המספרים והיכולות: זהו הנשק המתקדם ששוגר הלילה מאיראן לעבר ישראל 

המתקפה האיראנית על ישראל התבצעה באמצעות נשק מתקדם כמותו ישראל לא הכירה מאז בוקר השבעה באוקטובר, אומרים הבוקר ב'ניו יורק טיימס' | במהלך המתקפה שיגרה איראן כטב"מים, טילי שיוט וטילים בליסטיים מסוגים שונים | המתקפה במספרים (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
טיל שיוט מדגם "פאווה" (צילום: סוכנות הידיעות האיראנית הממשלתית "תסנים")

ב'ניו יורק טיימס' מתחקים הבוקר (ראשון) אחר המתקפה המשולבת האיראנית, שכללה טילים בליסטיים, טילי שיוט וכטבמ"י נפץ מתאבדים.

לפי העיתון, איראן שיגרה הלילה 185 מל"טים, 36 טילי שיוט ו-110 טילי קרקע-קרקע בליסטיים. העיתון מדגיש כי הנשק המתקדם ששיגרה איראן על ישראל היה מתוחכם יותר מכל מה שישראל נתקלה בו בחצי השנה האחרונה במלחמה מול חמאס, החות'ים וחיזבאללה.

עוד עולה כי עיקר המתקפה הלילה הגיעה אמנם מאיראן, אך חלק מהטילים והכטבמי"ם שוגרו גם על ידי החות'ים בתימן. גם מעיראק שוגרו הלילה כטבמי"ם או טילים, שם מפעילה איראן מיליציות שיעיות המטילות את אימתן על האזור.

לפי מומחה אזורי, איראן עשתה הלילה שימוש בטיל שיוט מסוג Paveh 351, בעל יכולת מרחק של קרוב ל-2,000 קילומטר - ומכסה את כל שטח מדינת ישראל.

מדובר בטיל מתקדם בעל כנפיים נשלפות המסוגל לשנות את מסלול השיוט שלו כדי לתקוף את המטרה מכיוון אחר.

המומחה הנ"ל אמר גם כי גם החות'ים וגם המיליציות השיעיות בעיראק קיבלו מאיראן גרסאות שונות של הטיל האיראני המתקדם.

מדיווח אחר עלה שלפחות חלק מהכטבמי"ם המתאבדים בהם עשתה איראן הלילה שימוש הינם מתקדמים יותר מכטבמ"י שאהד 136 ה"קלאסיים", וכי איראן שיגרה לישראל הלילה את כטבמ"י הסילון שלה מדגם שאהד 238 בעל הנעת טורבו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר