פרשיית שחיתות 

ראש הממשלה העוין לישראל הסתבך; "רוצה לחשוב על עתידי"

ראש ממשלת ספרד פדרו סאנצ'ז, שהיווה דמות אנטי ישראלית בולטת לכל אורך המלחמה ואף הודיע על קידום מהלך של מדינה פלסטינית עם מדינות נוספות באירופה, הודיע אמש כי הוא פורש מחובותיו הציבוריות למספר ימים כדי לחשוב על עתידו הפוליטי, זאת בעקבות פרשיית שחיתות חדשה שסיבכה את אשתו (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ראש הממשלה פדרו סאנצ'ז (צילום: shutterstock)

ראש ממשלת ספרד הזכור מהתקופה האחרונה בעיקר כמי שקידם מהלכים באירופה נגד ישראל ואף נאם במעבר רפיח כמושיעם של הפלסטינים, הודיע אמש (רביעי) כי הוא פורש מתפקידיו הציבוריים למספר ימים לצורך מחשבה על עתידו הפוליטי.

מנהיג המפלגה הסוציאליסטית בספרד הודיע כי ישקול את המשך דרכו הפוליטי בעוד מספר ימים ונקב בתאריך 29 לאפריל, עד אז יצטרך להחליט אם להתפטר באופן סופי מתפקידו.

החלטתו של ראש ממשלת ספרד פדרו סאנצ'ז לשקול את המשך דרכו הפוליטית התקבלה בעקבות חקירת פרשיית שחיתות חדשה הנוגעת לאשתו.

"אני צריך לעצור ולחשוב", כתב במכתב ששותף בחשבון ה-X שלו. "בשלב זה, אני צריך לשאול את עצמי: האם הכל שווה את זה? אני בכנות לא יודע... אם אני צריך להמשיך להוביל את הממשלה או לוותר על הכבוד הזה".

"אני אבטל את סדר היום הציבורי שלי לכמה ימים כדי לשקף ולהחליט באיזו דרך ללכת", אמר סאנצ'ז.

ההודעה של ראש הממשלה שהתקבלה בהלם בספרד, הגיעה כאמור לאחר שבית המשפט הודיע אמש (רביעי) על פתיחת חקירה נגד בגונה גומז אשתו של סאנצ'ז החשודה בשחיתות וקידום עניינים פרטיים.

החקירה נפתחה בעקבות תלונה שהגישה מפלגת ימין במדינה נגד הרעייה, בה נטען כי היא קיבלה טובות הנאה מחברת אייר אירופה וחברת האחזקות הספרדית של מדריד גלובליה.

פדרו סאנצ'ז, ראש ממשלת ספרד היה מתחילת המלחמה אחד הקולות הבולטים ביותר נגד ישראל באירופה, יחד עם מדינות נוספות כמו מלטה, אירלנד ובלגיה, ואף הודיע בשבועות האחרונים כי הוא פועל לקדם הכרה חד צדדית במדינה פלסטינית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות