מתדרכים ומכחישים 

אחרי הדיווחים: ארה"ב מכחישה שתחתום עם סעודיה ללא ישראל 

אחרי הדיווחים השונים וההדלפות על הסכם קרוב של ארה"ב עם סעודיה במונחים של 'ברית הגנה' ללא ישראל, היועץ לביטחון לאומי של הנשיא ביידן, ג'ייק סאליבן, הכחיש בראיון את הדברים ואמר כי לא ייחתם הסכם ללא שישראל תהיה שותפה בו (מדיני) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ג'ייק סאליבן (צילום: Photo by Arie Leib Abrams/Flash90)

בימים האחרונים החלו להתקבל דיווחים על כך שארה"ב מתכוונת לכונן הסכם הגנה עם סעודיה ללא שותפות ישראלית, ברקע ההתנגדות של ראש הממשלה נתניהו להקמת מדינה פלסטינית ולהפסקת המלחמה.

בסוף השבוע שעבר, התדרוכים לתקשורת אף העידו כי לא פחות מ-"90 אחוזים" מפרטי ההסכם בין ארה"ב לסעודיה כבר הוסכמו בין הצדדים וכי הם קרובים מתמיד לחתימה.

במה שנראה היה כתדרוכים מכוונים להפעלת לחץ על הממשלה בישראל לסיום המלחמה, אמש (שבת) הכחיש היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ייק סאליבן את הדברים ואמר כי לא ייחתם עם הסכם עם סעודיה ללא שתהיה נורמליזציה בין הממלכה לישראל.

יצוין כי במסגרת ההסכם, הייתה סעודיה מקבלת אור ירוק מארה"ב לניצול משאבים של אנרגיה גרעינית - בדרך זו או אחרת, והכוונה הייתה לחתום על מסמך שמבטיח ברית הגנה בין המדינות, כאשר ארה"ב תתחייב להיחלץ לעזרתה של הממלכה במקרה ותותקף.

אמש (שבת) כאמור, בראיון ל'פייננשל טיימס', הכחיש היועץ הבכיר את הדברים, ואמר כי "אי אפשר להפריד חלק אחד מהאחרים".

 "החזון המשולב הוא הבנה דו-צדדית בין ארה"ב וסעודיה בשילוב נורמליזציה בין ישראל לסעודיה, בשילוב צעדים משמעותיים למען העם הפלסטיני. כל זה צריך להתאחד...אי אפשר להפריד חלק אחד מהאחרים", אמר סאליבן.

"כל מה שאנחנו יכולים לעשות הוא לברר מה נראה לנו הגיוני, ולהביא לכך כמה שיותר מדינות באזור ואז להציג את זה, ובסופו של דבר זה יהיה תלוי בהנהגה הישראלית ולמען האמת בסופו של דבר העם הישראלי. אנשים יכולים להחליט אם זו הדרך שהם רוצים ללכת או לא", אמר סאליבן לעיתון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות