תיעודים מהאירוע ההיסטורי 

בהשתתפות הנייה ונטורי קרתא | כל הפרטים על הלווית הענק 

המנהיג העליון של איראן, האייתולה עלי חמינאי משתתף הבוקר ביום טקסים נוסף להלוויתו של נשיא איראן איברהים ראיסי, שמכונה בעת הלוויה "השהיד הקדוש ד"ר איברהים ראיסי" | המונים משתתפים בהלוויית הענק שמתפרסת על פני מספר ימים | כל מה שצריך לדעת על האירוע ההיסטורי באיראן (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
(צילום: איראן )

אלפי איראנים משתתפים גם הבוקר (רביעי) בהלווית הענק שנערכת לכבודם של ה"שהידים" החדשים של איראן, איברהים ראיסי, שר החוץ עבדולאהיהן ובכירים נוספים שמתו בהתרסקות המסוק.

המנהיג העליון, האייתולה עלי חמינאי מנהל את ההלוויה, והוא נשא תפילה לכבוד המתים באוניברסיטת טהרן.

מדינת הטרור הזהירה מפני הפגנות נגד ההלוויה או המנהיג המנוח, או מפני פרסומים ברשת שפוגעים בכבודו של הטקס הממלכתי.

"הו אללה, לא ראינו ממנו שום דבר מלבד טוב", אמר האייתוללה חמינאי בתפילה למתים בערבית. ב-BBC תואר כי הנשיא הזמני והמכהן בפועל, מוחמד מוחבר עמד בצד והזיל דמעות בשמוע את דברי המנהיג העליון.

במהלך ההלוויה שמתקיימת היום בטהרן, נשמעו קריאות "מוות לאמריקה" מהקהל, בעוד חיילי משמרות המהפכה נושאים את ארונו של הנשיא, עטוף בדגלי המהפכה.

גם איסמעיל הנייה, מנהיג חמאס בחו"ל, השתתף בהלווית הענק והביע את תנחומיו. "אני בא בשם העם הפלסטיני, בשם פלגי ההתנגדות בעזה... כדי להביע את תנחומינו", אמר הנייה.

הנייה אף אמר כי הוא שמע את הנשיא אומר ש"הנושא הפלסטיני" נותר הנושא המרכזי של העולם המוסלמי, ש"חייב למלא את התחייבויותיהם כלפי הפלסטינים לשחרר את אדמתם". כך או כך, הנשיא ראיסי כבר לא בין החיים כדי שניתן יהיה לשאול אותו אם אכן אמר את הדברים.

(צילום: איראן)

להלוויה הגיע גם ראש ממשלת עיראק ומשתתפים גם בכירי הטליבאן השולטים באפגניסטן, כמו גם נציגים מממשלת פקיסטן השכנה.

לאחר ההתרסקות וההודעה על מותו של הנשיא, הודיעה איראן על חמישה ימי אבל לכבוד ה"שהידים", ימי אבל שמצוינים בהלוויית ענק בערים שונות ובמיקומים שונים ב"רפובליקה" האיסלאמית.

ב-BBC תואר: "ברחבי הבירה הונפו כרזות גדולות שבהן ראו את ראיסי כ'שהיד של השירות', בעוד שאחרים נפרדו 'לשלום מהמשרת של המוחלשים'".

התהלוכה היום בבירה, שנחשבת לתהלוכה המרכזית, תסתיים בהעברת ארונו של ראיסי למחוז דרום חוראסאן, לפני שיועברו לעיר הולדתו משהד בצפון מזרח.

ביום חמישי ייטמן התליין מטהרן בעיר הולדתו משהד לאחר טקס נוסף במסגד האימאם רזה.

גם נציגים של נטורי קרתא נצפו מהלכים לצד המוני המלווים הבוקר בעיר טהרן, כאשר הם חולקים כבוד אחרון לרוצח ההמונים. הקהילה היהודית באיראן בראשות רבה הראשי, הרב יהודה גראמי, הביעה תנחומים על "מות הקדושים של האייתוללה איברהים ראיסי, הנשיא הפופולרי ומשרתה של האומה של איראן".

(צילום: לפי סעיף 27א)
בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות