שני גדולי ישראל לבית אדלשטיין

"אני כבר לא קורא עיתונים"; "הרבי מגור אמר שזה חשוב" | נחשף דו שיח מרתק בין האחים

לפני יותר משש שנים, הלך לעולמו רבה של רמת השרון, שהיה אחד מגדולי ישראל ואחיו של מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין | שני האחים, היו קשורים מאוד אחד לשני וכעת נחשף דו שיח מרתק שלהם, על קריאת עיתונים, על "משומדים", ו"מחילה" | צפו (עולם הישיבות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
מרנן הגאונים רבי יעקב ורבי גרשון אדלשטיין (צילום: מערכת "ליבם של ישראל")

הפרש של קצת יותר משנה, היה בין שני האחים לבית משפחת אדלשטיין. האחים גדלו יחד ולמדו תורה יחד אצל אביהם גדלו ואף המשיכו ללמוד יחד בישיבת פוניבז', הקשר האמיץ בין שני האחים לבית משפחת אדלשטיין, נמשך לאורך כל חייהם, עד לפטירתו של האח הצעיר הגאון רבי יעקב, לפני שש שנים. "כיכר השבת" חושף תוך כדי ה'שבעה' על מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצ"ל, שיחות נדירות שקיימו שני האחים.

צפו בסרטון עם שני האחים (צילום: מערכת "ליבם של ישראל")

שני האחים דיברו על 'הנוער הנושר' בימינו:

מרן הגרי"ג: "איזה משומד אחד, הגאון אמר לו, תדע לך, על כל דבר ודבר שאתה עושה יהיה לך עוד ועוד גיהינום, אז כדאי לך לעשות חשבון לפני. זה המשומדים שהיה פעם. היום אין משומדים. פעם היו משומדים בשביל הגשמיות".

הגר"י: "אני מוסיף לכם, אשריכם לומדי הישיבה, שאתם זוכים ללמוד מאחי רבי גרשון, שהוא מדייק למסור את התורה עד הסברות הנכונות".

שיחה שהתקיימה בין שני האחים על נושאים ציבוריים:

הגר"י: "היה כתוב את זה בעיתון".

הגר"ג: "אני לא רואה, אני לא רואה עיתונים, הפסקתי עם העיתונים".

הגר"ג: "החזון איש היה יודע מה נעשה בעולם, במסחר ועוד. למה הוא ידע? כי הרבה היו מגיעים אליו להתייעצויות".

הגר"י: "האדמו"ר מגור סיפר לאבא שחשוב מאוד לקרוא את העיתון. אז אבא שאל אותו בשביל מה צריך לקרוא, אז הוא אמר שזו גמרא מפורשת, בעיתון כתוב שבמדינה הזאת התחלפה הממשלה וכל מיני דברים וכתוב שאם יש רוח כזאת סימן שהחיטים יצליחו, למאי נפקא מינא? אז כתוב למיבעי רחמי, שנדע על מה להתפלל...".

כאשר עלו שני האחים לקבר אביהם זצ"ל:

הגרי"ג: "יש הלכה שעל חטא של בן אדם לחברו צריך לבקש מחילה ואם נפטר מביאים 10 בני אדם על הקבר ומבקשים מחילה, אני מבקש מחילה מאבא".

הגר"י: "גם אני הקטן, כל שכן וכל שכן, מבקש מחילה מאבי מורי זכרונו לברכה. חטאתי לאלוקים ישראל ולאבי ר' צבי יהודה בן ר' ירחמיאל גרשון".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר