זו הסיבה | תיעוד מקריאת השם

הגרב"ד פוברסקי הפתיע והורה לנכד מרן הגר"ג לא לקרוא 'ירחמיאל גרשון'

בעיר בני ברק נערכה הבוקר שמחת הברית לנין מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל, אך הנוכחים שהיו בטוחים שיקראו על שמו של ראש הישיבה, הופתעו לשמוע שם אחר | מי שנתן את ההוראה הוא ראש הישיבה הגרב"ד פוברסקי וזו הסיבה (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |

בבני ברק נערכה הבוקר (חמישי) שמחת הברית הראשונה במשפחת מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצ''ל - לאחר הסתלקותו.

אם הבן בשמחת הברית, היא נכדה לבנו של ראש הישיבה, הג''ר שמעון יוסף אדלשטיין זצ''ל, שנלב''ע עוד בחיי אביו זצ''ל.

מטבען של דברים אך ראוי היה שיקרא הנין על שם סבו הגדול מרן זצ''ל. אלא שעוד בתחילת השבוע פנו הורי התינוק הנולד למרן זצ''ל בשאלה שהייתה להם - בהכרעה על שמו של התינוק, ומרן זצ''ל הכריע שיקרא שמו 'שמעון יוסף' על שם הרב שמעון יוסף אדלשטיין זצ"ל..

מעמד קריאת השם, היום

כאשר נפטר מרן זצ''ל, עלה אב הרך הנולד למעונו של ראש הישיבה הגרב''ד פוברסקי, להזמינו לשמש כסנדק בברית, וסיפר לו על ההתלבטות המחודשת אודות השם לרך הנולד - האם לקרוא לו על שם מרן זצ''ל, או לעשות כהכרעתו ולקרוא לו כשם בנו של מרן - סביו של התינוק.

ראש הישיבה הכריע, כי יש לקיים את הוראתו של מרן זצ''ל ולקרוא לו בשם שהוא נתן, ואמר לאבי התינוק כי בוודאי כך היה היה מורה מרן זצ''ל בעצמו, אילו שאלה זו היתה מונחת לפתחו, משום כבוד המשפחה האלמנה רעיית הגרש''י וכן משמחת האם היולדת - שלה זה הבן הראשון שלה שיקרא על שם הגרש"י אדלשטיין, "ובעז''ה, עוד יהיה לך בנים נוספים ובאחד מהם תקרא את שמו של מרן זצ''ל", אמר ראש הישיבה.

הבוקר כאמור התקיימה שמחת הברית בבני ברק, כאשר באמירת השם כובד הדוד - חתנו של מרן רה"י זצ"ל, הגראי''ש אדלר ולהפתעת הנוכחים הכריז בקול: "ויקרא שמו בישראל 'שמעון יוסף' בן הרב מאיר שמחה הכהן זה הקטן גדול יהיה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר