"לא מכרו לו סיפורים"

הגרב"מ אזרחי הספיד את ראש הישיבה זצ"ל: "מידות, רבותיי. מידות, כולו היה חכמה" | צפו

ראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, ספד במספר מקומות למרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל, בהם הוא חזר ושוב על ההתמדה שלו, על המידות ועל הפיקחות; "הוא היה נשיא מועצת גדולי התורה, זה התפקיד הכי קשה" | צפו (חרדים)

לו יאה למבכי. הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי (צילום: אהרון קרוהן/פלאש 90)

ימי המספד על מרן ראש ישיבת פוניבז' ונשיא מועצת גדולי התורה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל נמשכים כל העת כשראשי הישיבות סופדים לו בכל הריכוזים החרדיים בארץ ובעולם.

הבחור הכי טוב בישיבת פוניבז' (צילום: קובי באואר)

בהספדים שנערכו בפתח תקווה ובביתו של זקן חברי המועצת הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, בחר ראש הישיבה להתמקד במספר הנהגות ונקודות שאפיינו את מנהיג הציבור החרדי, כשהוא מעלה זכרונות מילדותו, אז שמע מתלמידי ישיבת פוניבז' כי רבי גרשון הוא אחד משלושת הבחורים המצויינים בישיבה.

"אישיות בנויה לתלפיות" (צילום: קובי באואר)

"אני היכרתי את ר' גרשון לראשונה כשהייתי ילד צעיר" סיפר ראש הישיבה. "אני ירושלמי אבל הזדמנתי פעם לבני ברק אבל כמובן שרציתי לראות את ישיבת פוניבז' שכבר כמה שנים הייתה קיימת. רציתי לראות איך נראית הישיבה שם ועליתי לישיבה".

הגרב"מ סיפר מה העסיק אותו כילד הרואה לראשונה את 'אם הישיבות': "כשעליתי לישיבה שאלתי "מי הם התלמידים שנקראים הכי טובים בישיבה". הסבירו לי על שלושה תלמידים שהם נקראים הכי טובים בישיבה. האחד היה רבי גרשון. וקצת מאחורנית לשמאלו ישב אחיו רבי יעקב ולידם ישב רבי בערל פוברסקי ייבדל לחיים".

ראש הישיבה הוסיף והסביר מדוע נחשב רבי גרשון לתלמיד מצטיין: "רבי גרשון הצטיין שם בהתמדתו. כל השלושה האלו הצטיינו, שמי שבחיים ייבדל לחיים. הצטיינו בשקיעות. השקיעות! האיכפתיות! ההתעמקות!"

ההספד בפתח תקווה
"זה היה הניצחון של כולנו" (צילום: קובי באואר)

'זקן חברי המועצת' הוסיף לחדד את המעלות בהן התבלט מנהיג הציבור החרדי: "הוא אישיות בנויה לתלפיות. כמה נקודות מיוחדות יש באישיות הזאת. אולי נלמד קצת מקצות דרכיו. אין אני מדבר כאן על הגאונות שלו - זה היה דבר ידוע ומפורסם".

הגרב"מ הדגיש את מעלתו של ראש הישיבה זצוק"ל: "אין אני מדבר גם לא על הצדקות שלו, אני מדבר על יסודות האישיות שלו. מידות, רבותיי. מידות. האדם הזה החזיק את עצמו בידיו כמו שאומרים".

בהספד שנערך לבוגרי הישיבה, הוסיף ראש הישיבה לעמוד על הנקודה של השליטה העצמית: "הוא שלט על הדבר הקשה ביותר בעולם. על עצמו. הוא לא הוציא מתחת ידו, ככה נדמה לי, דבר שאיננו מחושב. לפרטיו"

"הנהגת הציבור של רבי גרשון היתה מחושבת מאוד וחכמה. מאוד חכמה. יודעים איך שהוא התנהג בקורונה זה היה מאוד חכם מה שהוא אמר. אתם יודעים איך שהוא התנהג כשקרה מה שהוא אמר, ההפגנות האלו של מה שקוראים להם השמאל ועשו מתחת לבית שלו, מה הוא אמר? אל תענו! ודבריו התקבלו... וזה היה ניצחון גדול בשבילנו".

רבי ברוך מרדכי הוסיף ותיאר את שליטתו של נשיא המועצת זצוק"ל בפרטים הקטנים ביותר: "אי אפשר היה למכור לו דברים. הוא היה נשיא מועצת גדולי התורה. זה תפקיד קשה מאוד. והיו לפניו המון דברים. הביאו לפניו המון ידיעות כל יום זרמו לפניו. כל מי שרצה משהו הלך אליו והוא שמע הכל".

"אבל גם בדק הכל. הוא בדק את העניינים עד הסוף. הוא ידע מה שהוא עושה. יותר פרטים. האדם הזה היה אביר ההתגברות. אנחנו לא יכולים להידבק. אמרו עליו דברים קשים מאוד בחייו. בישיבה. דברים קשים מאוד. הוא היה אביר ההתגברות" חתם הגרב"מ את דבריו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר