כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
המשלחת דיווחה לרבנים

תופעה מחרידה פושה בארה"ב: "מטפלים משכנעים זוגות - לנתק קשר עם ההורים"

אנשי חינוך מליקווד שבארה"ב, הגיעו לגדולי ישראל בארץ, כדי להתייעץ על בעיה מחרידה שפושה בקרב הציבור החרדי בארה"ב - בני זוג הולכים למטפלים שאין רוח חכמים נוחה מהם, והם ברשעותם, משכנעים לנתק את הקשר עם ההורים | חבר 'המועצת' אמר לאותם אנשי חינוך: "הזכות של עשיו זה בזכות כיבוד הורים" | צפו בתיעוד • בלעדי ל'כיכר השבת' (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |

משלחת אנשי חינוך מליקווד עלו בשבוע האחרון לבתי גדולי ומאורי הדור בישראל, בכדי לדון ולהתייעץ על הסוגיה הבוערת בארה"ב - תופעת ה׳ניכור הורי׳, סוגיה שלמרבה הצער פושה לאחרונה גם בארץ ישראל, על ידי מטפלים חסרי אחריות ומלאי רוע.

לא מדובר בתופעה חדשה, אלא בתופעה הקיימת בעשרות השנים האחרונות, מטפלים כביכול מקצועיים, מקבלים זוגות חרדיים ומייעצים להם לקרוע משפחות, כלומר, לנתק את הקשר עם ההורים, מה שגורם למשפחות לקרוס.

בשבוע האחרון הגיעה כאמור משלחת בראשות הרב נחמיה גראמה, מרצה, מחנך ויועץ מוכר ומוערך בליקווד, והיא העלתה בפני גדולי ישראל את התופעה הקשה שחווים רבים בארצות הברית ואף בארץ ישראל.

חברי המשלחת טענו, כי צעירי הצאן, בני נוער ואף זוגות נשואים שנזקקים לייעוץ רגשי ופסיכולוגי, מקבלים טיפול ממטפלים שאינם פועלים על פי כללי התורה וההלכה. המטפלים, מסיתים את המטופלים נגד ההורים וגורמים להם לנתק את הקשר עם ההורים שכביכול הם אשמים למצב הילדים, ובבתים רבים של יראים ושלמים הגיעו למצב של ׳ניכור הורי׳.

עוד סיפרו חברי המשלחת, כי ילדים, בני נוער מבוגרים ונשואים עוזבים את בתי ההורים שלהם בטריקת דלת.

במהלך הביקורים שערכו חברי המשלחת הם פקדו את מעונם של גדולי התורה וראשי הישיבות, בין היתר ביקרו אצל: הגרב"מ אזרחי, הגר"י זילברשטיין, הגר"מ צדקה ועוד, וזכו לשמוע מהם הוראות ברורות עבור אנשי החינוך אשר עוסקים בנושא חשוב וכאוב זה.

בשיחה שתועדה עם חבר 'המועצת' הגאון רבי יצחק זילברשטיין, נשמע חבר המועצת אמר לשואל: "כיבוד אב ואם זו המצווה הכי גדולה בתורה, אין ספק בזה, זה מעשרת הדיברות, מחוייבים בזה כבר מגיל אפס".

עוד אמר חבר 'המועצת', כי "התורה אומרת על זה דברים נפלאים של והארכת ימים ועוד, תגיד להם שעם ישראל סבל מהיטלר, למה? כי עמלק היה המן, שהיה עשיו, ומה הוא זכה? כי הוא כיבד הורים בצורה מופלאה ביותר, גם האמוראים והתנאים אמרו שהם לא הגיעו לדרגה שלו בכיבוד הורים. בשעה שעשיו בא לאבא שלו, הוא לבש בגדי שבת וזה מה שהוא זכה".

בדבריהם עמדו גדולי ישראל על מצוות כיבוד אב ואם שהתורה מבטיחה בשכר מצווה זו אריכות ימים.

הרבנים הזכירו מאמרי חז״ל רבים על החובה לכבד את ההורים גם במקרים בהם כביכול שהילדים מרגישים שנפגעו מההורים.

עוד הוסיפו גדולי ישראל, כי ברור לכל שמי שזקוק לייעוץ או לטיפול על ידי אנשי מקצוע, יש לפנות אך ורק לגורמי מקצוע יראים ושלמים שהולכים בדרך התורה וההלכה.

חברי המשלחת שבו לארה״ב, שם הם מציגים בפני גדולי התורה בארה"ב את דברות הקודש שקיבלו ושמעו מגדולי ישראל בארץ ישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר