כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הגרב"ד והגרמ"ה חתמו

בהוראת הגר"ד לנדו: "זמן חורף יוקדם, תורה מגנא ומצלא"

כפי שנחשף מוקדם יותר הערב ב'כיכר השבת', בחורי הישיבות יחזרו לישיבות מחר או ביום שני | הגר"ד לנדו כתב מכתב, ועל המכתב חתמו ראשי הישיבות - הגאון רבי משה הלל הירש והגאון רבי ברוך דב פוברסקי | כל הפרטים (עולם הישיבות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגרמ"ה הירש בהתייעצות אצל הגר"ד לנדו, הערב

מבצע חרבות ברזל, גבה את חייהם של מאות ישראלים, וגדולי ראשי הישיבות, בראשות הגאון רבי דב לנדו, הכריעו, כי על בחורי הישיבות לחזור מיד להיכלי הישיבות.

במכתב שנכתב בכתב ידו של הגאון רבי דב לנדו, נכתב: "הראוי הוא מכל הבחינות לאור המצב החמור מאד והבלתי ברור שיוקדם הזמן של החורף ביום א' או ביום ב' כל ישיבה לפי האפשרות שלה ובכפוף להנחיית הרשויות".

עוד נכתב במכתב: "ויה"ר שננצל מכל צרה ופגע רע בזכות לימוד התורה של לומדיה דמגנא ומצלא".

על המכתב שיפורסם מחר בבוקר ונחשף לראשונה כאן ב'כיכר השבת', חתמו גם ראשי הישיבות, הגאון רבי ברוך דב פוברסקי והגאון רבי משה הלל הירש.

בועד הישיבות מסרו: "בהוראת רבותינו מרנן ורבנן ראשי הישיבות שליט"א עקב המצב הקשה השורר בארץ הקודש מן הראוי כי תחילת זמן החורף הבעל"ט יפתח ביום ראשון או בשני, כל ראש ישיבה בהתאם ליכולתיו".

כזכור וכפי שנחשף מוקדם יותר הערב ב'כיכר השבת', ראש הישיבה הגאון רבי ברוך דב פוברסקי, שישב הערב ודיבר בטלפון עם מנהיג הציבור הליטאי הגר"ד לנדו, עם הגרמ"ה הירש, וראשי ישיבות - חברון, תפרח, סורוצקין, אור ישראל ועוד, והסביר להם, כי מכיוון שהמצב בארץ, הוא מצב מלחמה ע"כ דעתו היא שחובה להתחיל את זמן חורף כבר ביום שני בבוקר.

הגרב"ד גם שוחח טלפונית עם יו"ר ועד הישיבות הגרח"א קאופמן שיתאם את המהלך טכנית מול הרשויות וראשי הישיבות, ואף צפוי לצאת בזמן הקרוב מכתב של גדולי ישראל בנושא, כך נודע ל'כיכר השבת'.

עוד נודע, כי בשיחה שהייתה לראש הישיבה עם הגרמ"ה הירש, שניהם היו באותה דעה, כי בזמן כזה חובה על הבחורים לחזור לישיבות ולעסוק בתורה.

המכתב

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר