כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"המריבות, הרסו אותנו"

הגר"מ מאזוז: אלו שלושת הדברים שצריכים להתחזק • צפו

בעקבות המצב הביטחוני הקשה, ראש הישיבה הגר"מ מאזוז, במסר מיוחד ומחזק לעם ישראל, ומבקש להתחזק בשלושה דברים; תפילין, אהבת אחים ואמונה. וקורא לא להתייאש "אל תאמרו "אין מה לעשות. הדעות רחוקות מאד"; הדעות רחוקות, אבל הלבבות קרובים" • 'כיכר השבת' עם הדברים המלאים.

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
ראש הישיבה, מברך חיילים אמש, עם צאתם לקרב (בית הרב)

בעקבות מלחמת "חרבות ברזל", שנפתחה בחג שמחת תורה, ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז יוצא בקריאה לעם ישראל, לקבל על עצמם להתחזק במספר דברים.

"רבותי", פתח ראש הישיבה את דבריו במסר המיוחד, "בשעה הזאת אנחנו צריכים להתחזק בכמה דברים; דבר ראשון, הנחת תפילין כל בוקר. אפילו אדם שאין לו זמן, יניח תפילין ויקרא בהם קריאת שמע. ואחרי קריאת שמע, יאמר מזמור "שיר המעלות, אשא עיני" – מזמור קכ"א".

דבריו המלאים של ראש הישיבה (צילום: בית הרב)

"דבר שני", הוסיף ראש הישיבה, "אהבת אחים. המריבות והלשון הרע, בין האחד לשני הורסים אותנו. צריך לאהוב אחד את השני, לוותר, שכל אחד ייתן לשני, מה שהוא יכול לתת".

"ודבר שלישי" אמר ראש הישיבה, "להתחזק באמונה. לדעת שכל דבר שבא, זה מלמעלה – מהקדוש ברוך הוא. כשאתה מאמין בקדוש ברוך הוא, אז הוא מחזיר לך אמונה מול אמונה. הוא נותן לך אמון, הוא נותן לך כוח להתגבר על האויב".

ראש הישיבה הגר"מ מאזוז בקריאת פרקי תהלים בצאת החג, יחד עם כל המתפללים בבית מדרשו (צילום: בית הרב)

עוד אמר ראש הישיבה: "ושהאויב הזה ימחק מן העולם. כל האנשים האלה נאמר עליהם בספר ישעיה (ס', י"ח) "לֹא יִשָּׁמַע עוֹד חָמָס בְּאַרְצֵךְ, שֹׁד וָשֶׁבֶר בִּגְבוּלָיִךְ. וְקָרָאת יְשׁוּעָה חוֹמֹתַיִךְ, וּשְׁעָרַיִךְ תְּהִלָּה". כולם יתפארו, זה העם שהקב"ה חפץ בו. זה העם שהקב"ה אוהב אותו. זה העם שהקב"ה בוחר בו. למרות כל השנאה והויכוחים, כל אלה דברים בטלים. אין לנו על מה להתווכח, כולנו אחים. כולנו ידידים. כולנו אוהבים אחד את השני".

לסיום אמר: "אמר אחד מסופרי ההשכלה: "עַם אֶחָד הָיִינוּ, עַם אֶחָד נֶהִי, כִּי מִמַּקֶּבֶת בּוֹר אֶחָד נֻקַּרְנוּ. יַחְדָּו נַחְלֹקָה גַּם שִׂמְחָה גַּם נֶהִי (צער). זֶה שָׁנִים אַלְפַּיִם מֵעֵת נִפְזַרְנוּ". עד היום צריכים להחזיק בזה, ועד שיבוא משיח, ועד בכלל. ולא להתייאש, לא לומר "אין מה לעשות. הדעות רחוקות מאד"; הדעות רחוקות, אבל הלבבות קרובים. שנזכה לגאולה שלימה במהרה בימינו, אמן ואמן".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר