כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"כולנו נינצל"

ההוראה של המשגיח לתלמידי הישיבה הליטאית: זמן חורף בלי סלולארי

בשל המלחמה הקשה - הורה המשגיח לתלמידי הישיבה - לא להביא טלפונים פרטיים לישיבה: "התורה לא נשארת חייבת וכולנו נינצל" (עולם הישיבות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
האזינו לדבריו של המשגיח הגה"צ רבי דן סגל

תלמידי ישיבות 'עטרת שלמה' בכל הארץ, קיבלו הבוקר (שלישי) שיחת טלפון עם הקלטה נדירה בקולו של המשגיח הגה"צ רבי דן סגל, לאחר שראש הישיבה הגרש"ב סורוקצין, עלה למעונו וביקש ממנו כי לרגל המצב הקשה - ייתן דברי חיזוק לתלמידי עטרת שלמה בכל רחבי הארץ.

הגר"ד ניאות ונשא דברים שהוקלטו והועברו בטלפון לכל תלמידי ישיבת עטרת שלמה. בשיחה, הוא ביקש מהתלמידים כי הואיל והישיבה דואגת לטלפונים בחדרים וברחבי הישיבה - אין להביא טלפונים פרטיים לישיבה.

"כבוד ההורים היקרים" פתח המשגיח את שיחת הטלפון המוקלטת. "ברוך ד', אשריכם שזכיתם שבניכם היקרים הם מחובשי בית המדרש. ובפרט במיוחד הבית המדרש הזה, שמשתדלים בכל האפשרויות להעניק לתלמידים היקרים גם מה שנוגע ללימוד וגם מה שנוגע לשאר צורכיהם, שיהיה להם את האופן ללמוד בהרחבת הדעת ובשמחת לב".

הוא הוסיף ודיבר על המצב הקשה בא"י ה"י: "בעוונותינו כיון שאנחנו במצב שאנחנו נמצאים בו. וכיון שגם אני אבא אני גם יודע, ב"ה, את ההרגשות של ההורים, ובאמת מה שנוגע למה שצריך בלמעשה את הקשר עם בנינו, אז הישיבה הקדושה והר"י השתדלו לעשות כל מה שאפשר כדי שיהיה את הקשר".

"אבל באופן שלא ח"ו יפריע את הלימוד" הבהיר המשגיח הגר"ד, "שאז אנחנו ממש עוקרים את הדבר מעיקרו. ולכן בחדרם יש טלפון ויש את הציבורי, אבל אם כל בחור יביא איתו את הפלאפון לישיבה אז הפרוץ מרובה על העומד וממש מעצמינו אנו עוקרים את החיזוק הגדול שצריך לצאת ואת הזכויות הגדולות לעם ישראל של לימוד התורה".

ל"כן אני מבקש בכל לשון של בקשה" פנה הגר"ד מקירות ליבו להורי התלמידים, "להתגבר על ההרגשים הטבעיים ולשפוט על פי השכל, לתת את האפשרות לבחורים שיוכלו להגות בתורה ללא מפריע, וששום בחור לא יביא מכשיר טלפון פרטי לישיבה".

"ובזכות זה שאנחנו כובשים את ההרגשות שלנו ומבטלים אותם בשביל לימוד התורה הקדושה", הבטיח המשגיח, "אז התורה לא נשארת חייבת, והקב"ה יפרע לנו שכולנו נהיה בריאים וחזקים, ויהיה הצלה לכלל ישראל ונוכל כולנו ללמוד אחר כך מתוך הרחבת הדעת ובימינו תוושע ציון וירושלים במהרה בימינו אמן".

תלמידי הישיבה עימם שוחחנו, מספרים ל'כיכר השבת' כי אכן דבריו של המשגיח שיצאו מן הלב, חדרו אל הלב ואכן כלל התלמידים קיבלו על עצמם את החיזוק שקיבלו באופן ישיר ונדיר מהמשגיח הגה"צ רבי דן סגל וזמן חורף יתחיל ללא מכשירים סלולאריים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר