תיעוד מפעים

כשהגרב"מ אזרחי סיפר: "זה התעלול שעשיתי לשמוע את השיעור של מרן הגר"א קוטלר"

בתיעוד נדיר, המתפרסם כאן ב'כיכר השבת', נראה ראש הישיבה זצוק"ל מספר לאחד מתלמידיו על ביקורו של הגר"א בארץ: "התגנבתי מאחורי ר' בערל" (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
מראות מחייו של הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצוק"ל (צילום: שוקי לרר)

רבות דובר על אהבת התורה של זקן חברי המועצת ראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצוק"ל, שהלך לעולמו בשבוע שעבר בגיל 94. בתיעוד הנדיר, המתפרסם לראשונה כאן ב'כיכר השבת', ניתן לראות בבירור את יצר אהבת התורה של הגרב"מ, שפיעם בו כבר בהיותו נער צעיר.

"התגנבתי מאחורי ר' בערל". הגרב"מ עם הסיפור המפעים (צילום: אריאל פוס)

ראש הישיבה זצוק"ל, סיפר לאיש התקשורת הבכיר, שהוא גם תלמידו הוותיק, יצחק הורוויץ, על ביקורו של ראש הישיבה הגאון רבי אהרון קוטלר בארץ ישראל. במהלך הביקור, הגר"א מסר שיעור בישיבת 'חברון' על "סוגיא מסובכת" כדברי הגרב"מ. השיעור עסק בסוגיית "מצרי שני" במסכת יבמות (דף ע"ו. ח"ב) והגרב"מ השתוקק להשתתף בשיעור.

הוא סיפר, כי כשעה לפני השיעור, הוא ישב באוצר הספרים ושמע לפתע את "בערל שוורצמן" (הגאון רבי בערך שוורצמן זצוק"ל. ח"ב) פונה לאחד הבחורים בשם "יוסל ברוכמן": "יוסל! אתה מתכוון לשמוע את השיעור?".

אותו 'יוסל ברוכמן', השיב לגר"ד שוורצמן כי היות ואינו מונח בסוגיה, אין בדעתו להיכנס לשיעור של ר' אהרון קוטלר.

"אני שמעתי הכל. הייתי באוצר הספרים". מספר הגרב"מ. "רבי בערל שוורצמן אמר לו (ליוסל ברוכמן. ח"ב) - אם תבוא איתי - תדע את הסוגיה ותוכל להיכנס לשיעור".

הגרב"מ סיפר כי השננים יצאו החוצה "ואני התגנבתי מאחוריהם. רציתי להבין את הסוגיה. להגיד לך שתפסתי את הסוגיה? לא יודע. מסתמא שלא תפסתי. הייתי ילד. אחרי בר מצווה, אבל ילד".

"אבל בסוף", סיפר הגרב"מ במתיקות המיוחדת שלו, "רבי בערל שאל את יוסל: "אז אתה נכנס לשיעור?" ויוסל השיב בחיוב, "הרי אני עכשיו מונח בסוגיה. ודאי שאכנס", והוא אכן נכנס".

חבל על דאבדין ולא משתכחין

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר