"ישנן סכנות רוחניות לצעירים"

הרב לייבל: "יש בלבול בציבור. גיוס חרדים מבוגרים - בוודאי; גיוס צעירים? לא"

הגאון רבי דוד לייבל, יוצא הבוקר במכתב ומסביר, כי גיוס החרדים המבוגרים לשלב ב' בצבא, לא מלמד על כך, שחרדים צעירים שאינם עמלים בתורה, צריכים גם להתגייס - אלא אם כן, הצבא יתאים את עצמו מבחינה רוחנית | המכתב (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגר"ד לייבל | ארכיון

נשיא אחוות תורה וראש רשת הכוללים הגאון רבי דוד לייבל - הנחשב לאחד הרבנים שמביעים לא פעם עמדות שונות ומקוריות מהעמדות הרווחות בציבור, הוציא הבוקר (חמישי) מכתב הבהרה בנוגע לגיוס חרדים לצבא, בשל הבלבול שחל לאחרונה בקרב הציבור החרדי.

"הבהרה בעניין הגיוס", נכתב בכותרת המכתב, "מאחר שראיתי בלבול בנושא הגיוס ברצוני להבהיר כמה נקודות".

"בעיית הגיוס", טוען הרב לייבל, "איננה מחמת חיוב ללמוד תורה או איסור לעזוב את בית המדרש ולצאת לעבוד. האיסור שקבעו רבותינו זצ"ל בנוגע לגיוס הוא רק מחמת שהבחורים יורדים ברמתם בשמירת המצוות. לכן אין כל יסוד לדמות את הגיוס המבורך של חרדים לשלב ב' לגיוס בחורים צעירים. בניגוד גמור לגיוס רגיל, לשלב ב' מתגייסים בעלי משפחות מגיל 26 ומעלה, אנשים שהתבססו מבחינה דתית, ולסוג שירות שאינו דרוש שהות רצופה בצבא למשך 3 שנים".

"צעירים", מבהיר הרב לייבל, "שאינם מעוניינים לשבת וללמוד במשך יום שלם ואינם מתעתדים לקיים אורח חיים שכזה, גם הם לעת עתה בכלל המניעה להתגייס לצבא. אין היתכנות לשמירה על רמה רוחנית ראויה בצבא מבלי שתקדם לכך הכנה רוחנית אינטנסיבית, ומבלי שהצבא יתאים את עצמו לקליטתם בכמה וכמה מישורים. כל זמן שלא יתמלאו תנאים אלו, האיסור עומד בתוקפו".

לסיום כותב הרב לייבל: "שלא יצא שכרנו בהפסדנו, ושהתמיכה בגיוס חרדים לשלב ב' לא תובן חלילה כשינוי עמדה ביחס לגיוס בחורים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר