בצל המלחמה בדרום ובצפון

הראשון לציון לתלמידי הישיבות: "לבל יהיה רפיון ואווירת סוף זמן"

הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף במכתב לבני הישיבות ואברכי הכוללים להתחזק בלימוד בזמן חורף של שנה מעוברת: "עלינו  לקדש שם שמים ולהגביר את קול יעקב" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף (צילום: יעקב כהן)

הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הגאון רבי יצחק יוסף, מפרסם קריאה לבני התורה תלמידי הישיבות ולאברכי הכוללים, על רקע מצב המלחמה מדרום ומצפון, ולאור העובדה שהשנה זמן חורף ארוך מהרגיל.

במכתבו מרחיב הרב הראשי על הצורך בחיזוק בלימוד התורה: "אמרו רבותינו דברי תורה צריכים חיזוק (ברכות לב). ואם כך בכל יום, על אחת כמה וכמה עתה, כאשר זמן החורף הולך ומתארך, מפני עיבור השנה, הזמן גרמא לבוא בקריאה גדולה של חיבה, אליכם בני לגיונו של מלך".

בהמשך מכתבו הדגיש הראש"ל כי מה שאמרו מי שנכנס אדר מרבין בשמחה, שמחתם של לומדי התורה היא בדברי תורה: "לכן עלינו לקדש שם שמים ולהגביר את קול יעקב שיצפצף בבתי כנסיות ומדרשות, להתענג על דבר ה' זו הלכה ולעסוק בדברי תורה מתוך ערבות וחשקה".

בסיום מכתבו הזכיר הגר"י יוסף את דברי חז"ל שישועת ישראל בחודש אדר, באה רק בזכות לימוד התורה: "חובת השעה לאמץ חילים לתורה בכל תוקף ועוז, להשבית אויב ומתנקם, להגן בכח התורה על עמנו בכל מקום שהם. וכבר הורנו חז"ל שכל פתח ההצלה בימי המן היה כאשר "אזל אשכחיה דיתבי רבנן קמיה ומחוי להו הלכות קמיצה לרבנן. אמר להו: 'אתא מלי קומצי קמחא דידכו ודחי עשרה אלפי ככרי כספא דידי'" (מגילה טז, ב)".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר