צפו בדברים

הראש"ל: "מה זה המושג הזה 'סוף זמן'? צריך לנצל את זה"

במהלך שיעורו השבועי, הראשון לציון והרב הראשי קרא לתלמידי הישיבה שלא להיכנס לריפיון בשל 'סוף זמן' חורף: "צריך לנצל את זה, מה זה המושג הזה 'סוף זמן'?" | ראשי הישיבות הגר"ש בצלאל והגר"ח כהן השתתפו בשיעור והצטרפו לקריאה (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
צפו בדברי הראש"ל אמש (צילום: דר וסוחרת)

הראשון לציון והרב הראשי קרא אמש (מוצאי שבת), במסגרת שיעורו השבועי בבית הכנסת 'היזדים', לתלמידי הישיבה שלא להיכנס לריפיון בשל 'סוף זמן' חורף: "צריך לנצל את זה, מה זה המושג הזה 'סוף זמן'?".

"חודשיים?", פתח הראש"ל את דבריו:"'סוף זמן' כזה ארוך? זה זמן חורף, 'זמן חורף הקדוש', כך קוראים לזה בישיבות. צריך לנצל את זה, מה זה המושג הזה 'סוף זמן'?".

לדבריו: "אני לא זוכר כשהיינו צעירים, אני לא זוכר 'סוף זמן', אולי ביום האחרון הייתה קצת הרגשה של סוך זמן, אבל חודשיים? אין דבר כזה, צריך לשבת וללמוד, לנצל את הזמן".

יצוין כי במסגרת 'השיעור השבועי' השתתפו אמש חבר מועצת חכמי התורה וראש ישיבת 'פורת יוסף', הגאון רבי שמואל בצלאל, והגאון רבי חנוך כהן, ראש ישיבת 'באר התלמוד', שהצטרפו לקריאתו של הראשון לציון לתלמידי הישיבות והאברכים להתחזק בלימוד התורה.

"חיילים מחרפים את נפשם בעזה, אסור לנו להיות שאננים, עלינו להתחזק עוד בלימוד התורה", אמר הגר"ש בצלאל.

ראשי הישיבות בשיעור השבועי, אמש (צילום: דר וסוחרת)

כזכור, הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הגאון רבי יצחק יוסף, מפרסם קריאה לבני התורה תלמידי הישיבות ולאברכי הכוללים, על רקע מצב המלחמה מדרום ומצפון, ולאור העובדה שהשנה זמן חורף ארוך מהרגיל.

במכתבו מרחיב הרב הראשי על הצורך בחיזוק בלימוד התורה: "אמרו רבותינו דברי תורה צריכים חיזוק (ברכות לב). ואם כך בכל יום, על אחת כמה וכמה עתה, כאשר זמן החורף הולך ומתארך, מפני עיבור השנה, הזמן גרמא לבוא בקריאה גדולה של חיבה, אליכם בני לגיונו של מלך".

בהמשך מכתבו הדגיש הראש"ל כי מה שאמרו מי שנכנס אדר מרבין בשמחה, שמחתם של לומדי התורה היא בדברי תורה: "לכן עלינו לקדש שם שמים ולהגביר את קול יעקב שיצפצף בבתי כנסיות ומדרשות, להתענג על דבר ה' זו הלכה ולעסוק בדברי תורה מתוך ערבות וחשקה".

בסיום מכתבו הזכיר הגר"י יוסף את דברי חז"ל שישועת ישראל בחודש אדר, באה רק בזכות לימוד התורה: "חובת השעה לאמץ חילים לתורה בכל תוקף ועוז, להשבית אויב ומתנקם, להגן בכח התורה על עמנו בכל מקום שהם. וכבר הורנו חז"ל שכל פתח ההצלה בימי המן היה כאשר "אזל אשכחיה דיתבי רבנן קמיה ומחוי להו הלכות קמיצה לרבנן. אמר להו: 'אתא מלי קומצי קמחא דידכו ודחי עשרה אלפי ככרי כספא דידי'" (מגילה טז, ב)".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר