'המבדיל' • צפו

החברות עם ביבי, המאבק באנטישמיות ורצח חלימי | מאיר חביב בריאיון

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב, מתארח השבוע באולפן המבדיל ומספר על  מסע יהודי מאביו ודודו שהקימו בצרפת את היקב הכשר הראשון מתקופת רש"י, החברות הקרובה עם נתניהו, והמאבקים בפרלמנט | צפו בפרק מרתק (המבדיל TV)

| כיכר השבת |
(צילום: אלעד זהבי • מפיק: איציק אוחנה)

השבוע מתארח בתכנית המבדיל אצל האמן זלמן שטוב, חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב במסע יהודי מאביו ודודו שהקימו בצרפת את היקב הכשר הראשון מתקופת רש"י, החברות הקרובה עם ראש הממשלה ביבי נתניהו, והמאבקים בפרלמנט למען שחיטה כשרה, ברית מילה ועוד.

חביב שזה עתה מתמודד שוב על כסאו שבפרלמנט הצרפתי אחרי שבחירתו בשנה שעברה נפסלה לא מכבר, גדל בין ריחות היין הכשר הראשון בצרפת מזה עידנים. אביו שהיה פעיל חברתי וידיד טוב של מנחם בגין הגיע מתוניס, ופעל למען היהדות. בין השאר גם הקים מקום תפילה שבו התפללו ביום כיפור למעלה מ-7000 יהודים.

גם בצרפת וגם בישראל, כשבא ללמוד בטכניון, חביב הינו בעל אידיאולוגיה ימנית גאה, ומשכך הוא נלחם הן בנאצים בצרפת והן בפעילות ערבית במקום הלימודים.

בין חביב לביבי נתניהו נרקמה ידידות עמוקה, ובשנות ה-90 כשביבי מוציא לאור את אחד מספריו, חביב עוזר לו בתרגום לשפה הצרפתית. לדבריו, הסוד הגדול של ראש הממשלה הוא הפרפקציוניזם, והרצון לדאוג שלעם ישראל יהיה טוב יותר, לולי זאת, ביבי היה יכול להיות מולטי מליונר גם בגלל ראשו וגם בזכות היותו אחד הנואמים המבוקשים בעולם.

חביב משמש כסגן יו"ר הקריף, ארגון המאחד בתוכו את כלל הארגונים היהודים בצרפת, ולאחר כמה קדנציות מחליט לרוץ לפרלמנט הצרפתי.

רבנים רבים עודדו את קהל היעד שלהם לתמוך בחביב שהינו פרו יהודי, אחד מיחידים בפרלמנט. בין הדברים שחביב פעל למענם היו שחיטה כשרה שעלתה להצבעה. חביב מעלה לשיחה משותפת את ראש הממשלה ביבי וראש ממשלת צרפת, וההצבעה יורדת לעת עתה.

אחרי רצח שרה חלימי חביב דורש לפתוח בוועדת חקירה, הועדה הוקמה, אך למעשה הרוצח המוסלמי טוען לאי שפיות זמנית כתוצאה משימוש בסמים, וכיום איננו בכלא. גם שאר השוטרים שהיו בקרבת איזור ולא פעלו דבר.

בימים אלו, מיום שישי ועד יום רביעי אזרחים צרפתים יכולים להצביע למאיר חביב, על מנת שיהיה לפחות אדם אחד שיתמוך במדינות פרו ישראלית, ופרו יהודית.

"בתכנית האירוח "המבדיל" מתארחים מידי שבוע, יוצרים, אמנים, אנשי תרבות ודמויות שונות מרחבי העולם, שידברו על נקודות אור שונות שפגשו במהלך חייהם. את התכנית מגיש האמן והיוצר זלמן שטוב, בהקדמה של הבדלה בסגנון קרליבך, וברעיון קצר מתוך הפרשה".

שבוע טוב וקיץ בריא, לכם ולכל עם ישראל!

צפו בפרק מרתק

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר