ריאיון מיוחד | צפו

אחמד טיבי: "הציבור החרדי לא תמיד סובלני אליי, אני מגלה הבנה 'לציפור הנפש' החרדי"

המשבר שהפוליטיקה הישראלית לא ידעה עד מעולם; הרפורמה המשפטית, המחאה והציבור הערבי שלא מגיע להפגנות; הפשע במגזר הערבי והרצון של מנסור עבאס להצטרף לממשלה; היחסים שלו עם הסיעות החרדיות, השבחים למשה ארבל וכיצד יפעל בהצבעה על חוק הגיוס? ח"כ טיבי בריאיון לישי כהן באולפן (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: דודי פלוג)

עם תום כנס הקיץ של הכנסת, ח"כ אחמר טיבי, יו"ר סיעת חד"ש תע"ל, התארח לריאיון מיוחד בואלפן 'כיכר השבת' ודיבר על ההתנגדות לרפורמת המשפט, ההתנהלות של האופוזיציה, היחסים הטובים שלו עם המפלגות החרדיות, הפשע במגזר הערבי והדחף לדבריו של ח"כ מנסור עבאס להצטרף לממשלת נתניהו השישית. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

תחילה דיברנו על המשבר הפוליטי שנראה שלא היה כמותו: "לא ראינו בכלל מחאה שנמשכת יותר משלושים שבועות, שומרת על כוחה, זה חסר תקדים. כל הכבוד לאנשים האלה שנשארים עם אותו כוח התמדה. זה שבוע אחר שבוע".

טיבי מסביר למה הציבור הערבי לא מצטרף למחאות: "אנחנו מתנגדים להפיכה המשפטית בתוקף. בג"צ בדרך כלל לא נתן סעד לפלסטינים בנושאים הגדולים, הוא לא התערב בחוק הלאום, לא התערב בחוק ועדות הקבלה, הוא אישר גירוש, התנחלויות, הריסות בתים, בג"צ אישר את הכיבוש.

ח"כ אחמד טיבי בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר'

"ולמרות זאת, פגיעה בבית המשפט העליון תפגע במחולשים והערבים חלק מהמוחלשים. ויש עוד סיבה למה הערבים לא בהפגנות, ההפגנות הן ציוניות מאוד, אומרות לערבי 'אתה לא בדיוק שייך', גם מנהיגי המחאה. הפריע לנו למשל שפעם או פעמיים התנכלו ל'גוש נגד הכיבוש'. מי נואם שם בדרך כלל? אחים לנשק, אלוף במיל', טייסים, חיילים, זה לא בדיוק מדבר אל לב הציבור הערבי. מי שזועק דמוקרטיה בתל אביב לא יכול לשתוק מול דיקטטורה של הכיבוש".

ח"כ טיבי מפתיע, מפרגן לשר משה ארבל ותוקף את השרה לשעבר איילת שקד: "איילת שקד הייתה הגורם האנטי ערבי המובהק ביותר בממשלת השינוי, היא הקימה יישובים יהודים בנגב על חשבון הערבים, היא בלמה 670 מיליון שקל תקציב לפיתוח, לא קיבלנו 54 מילארד שקל, זה שקר, מי ניצל את זה? נתניהו, הוא הפחיד את הימין. הכל שקר. הממשלה הזאת לא הייתה טובה, בנושאים של שקד היא הייתה גרועה. אתה משווה לארבל היום? ארבל הוא הרבה יותר אפקטיבי ומתחשב בכולם. גם סיעות האופוזיציה יגידו עליו אותו דבר. אנחנו יודעים לדבר, הוא יודע להקשיב, לא תמיד מסכימים. ארבל לא יוצר נתק ויוצר אנטי".

כשמדברים עם ח"כ טיבי על הפשע במגזר הערבי, הוא טעון. מדבר על הנושא הכי כאוב במגזר. טיבי מסביר שהוא הצביע בעד חוק 'הפרוטקשן', למרות שהציע היה ח"כ אלמוג כהן מ'עוצמה יהודית', כך גם הוא נפגש בנושא יחד עם חברי סיעתו עם רה"מ נתניהו.

עם זאת, טיבי מבהיר שלא יסכים לשבת בממשלה עם בנימין נתניהו, ודוחה את ההתבטאות של ח"כ מנסור עבאס שיסכים להיכנס לממשלה אם יקבל את האחריות על הפשע במגזר הערבי.

לדבריו: "אנחנו רוצים לעשות הכל כדי להיאבק בפשע, אני לא חושב שכניסה ללמשלת נתניהו-בן גביר את סמוטריץ עולה על שפתיי, למסנור עבאס יש אובססיה, הוא תמיד רוצה להיות חלק ממשלת ימין, הוא אומר את זה".

ח"כ טיבי מתייחס לסיום ליחסים הטובים שלו עם ראשי הסיעות החרדיות: "תראה, החרדים חלק מהקואליציה, אני לא תמים לחשוב שהם ייענו לבקשות של הח"כים הערבים. יש נקודות שצריכים לגלות הבנה ולמצוא מפגש, מה שנקרא 'ציפור הנפש', הם טעו בחלק מ'ציפור הנפש' שלנו כמו בחוק הלאום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר