ריאיון בלעדי באולפן | צפו

השר ביטון: בוסו יהיה ראש העיר בבני ברק, ננצח גם בלי 'דגל'; לא נפרוש תמורת דיל

פתיחת שנת הלימודים במגזר החרדי; הביקורת באוצר על הפיקוח על תקציבי החינוך החרדי; המו"מ המתקדם עם חסידות בעלזא להצטרפות ל'בני יוסף'; סערת חוק הגיוס; הרפורמה המשפטית; הקרב על ראשות העיר בני ברק; המאבק על ראשות אלעד; המו"מ עם עליזה בלוך בבית שמש וההחלטה להריץ מועמד חרדי לראשות העיר צפת | השר חיים ביטון בריאיון לישי כהן באולפן (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: שמואל אריה)

השר חיים ביטון, השר במשרד החינוך ומנכ"ל ש"ס, מתארח לריאיון מיוחד באולפן 'כיר השבת' ומתייחס לסערת חוק הגיוס ורפורמת המשפט, פתיחת שנת הלימודים במגזר החרדי, הבחירות לרשויות המקומיות בדגש על בני ברק, אלעד ובית שמש ועונה לביקורת על התקציבים שהועברו למוסדות החינוך החרדי. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

תחילה התייחס השר ביטון לפתיחת שנת הלימודים במגזר החרדי: "תודה לה' עבר חלק ברוב רחבי הארץ, כמאתיים אלף תלמידים חזרו ללימודים בצורה תקינה, יש עוד הרבה מה לעשות. לפני אנחנו בודקים עם הצוות מוסד מוסד, ב"ה עבר בהצלחה גדולה".

ביטון מתייחס לחשש של משרד האוצר שהתקציבים לא מגיעים לתלמידים ולמחנכים: "אני לא שמעתי שום דבר ממה שהם קשקשו שם, רשת החינוך בני יוסף והחינוך העצמאי עושים עבודת קודש. הכסף מגיע ישירות, חד משמעית. תוכנית 'אופק חדש' מחדד עוד יותר את הגעת הכסף למחנכים, כל דיון בנושא הזה הוא עקר".

ביטון אומר כי עמדתו שהתקציבים שהסיעות החרדיות השיגו למוסודת החינוך צריך להגיע להורים אך גם למנהלים: "כשאנחנו מדברים על רשתות - הן כפופות להסכם, אין על זה דיון. כל השאלה נמצאת במוכש"ר ובפטור, ועל זה תעשה בקרה".

השר חיים ביטון בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר'

השר ביטון חושף כי חסידות בעלזא בדרך להיכנס לרשת החינוך 'בני יוסף': "אני יכול לחשוף אצלך שיש התקדמות רצינית. הם ילמדו ליבה, ידווחו על המורים ויקבלו פיקוח ממשרד החינוך".

לדבריו: "המשא ומתן הסתיים, יש הליך טכני כדי לסיים. אין פה הסכם עם תמורה פוליטית".

אנחנו עוברים לדבר על חוק הגיוס: "צריך הרבה סיעתא דשמיא, אף אחד לא ציפה שנהיה בסיטואציה הזו, כל פעם אמרו לנו בואו נחכה שהעסק יירגע,בחוכמה שבדיעבד היה יותר קל כנראה להעביר את זה מיד. עכשיו יש קושי גדול גם ברמה של הרחוב. בסוף זה הנושא הכי רגיש אצל גדולי ישראל, הם רוצים שיהיה פתרון לתלמידי הישיבות, זה יעבור בכנס החורף, לא יודע אם צריך פסקת התגברות, זה יהיה חוק שיעמוד בפני בג"צ".

באשר לבחירות לראשות עיריית בני ברק, הוא אומר: "אני מאוד שמח בשביל חברי אוריאל בוסו שהוא יהיה ראש עיריית בני ברק, בהתחלה לא חשבנו שזו הסיטואציה, הוא יהיה ראש העיר. אנחנו יכולים לנצח גם בלי 'דגל התורה', השטח מדבר בעד עצמו. בוסו הוא משכמו ומעלה, הוא ראש העיר הבא של בני ברק".

לדבריו: "המצב בבני ברק במשך הרבה מאוד שנים שנותנים לנו כמה עצמות וגם את זה לא מיישמים, הדבר הכי חשוב לנו היום, שהסיפור של בני ברק שהיה בו אפליה מובנת, זה לא יכול להימשך".

"הריצה שלו חד משמעית עד הסוף", מדגיש השר ביטון: "לא יהיה שום סיכום בעיר אחרת שיוריד אותנו מבני ברק, גם לא אלעד וגם לא אשדוד".

צפו בריאיון המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר